Co warto wybrać – domy drewniane całoroczne czy tradycyjne domy murowane?

Co warto wybrać – domy drewniane całoroczne czy tradycyjne domy murowane?

3 views
0

Podjęcie decyzji o budowie własnego domu to bardzo ważna życiowa decyzja i trzeba rozważyć przed jej podjęciem wiele kwestii. Przede wszystkim finanse, później możliwość skorzystania z kredytu oraz pomoc innych osób oraz firm. Decyzji o budowie domu nie można podejmować pochopnie, dlatego w poniższym artykule porównamy domy drewniane całoroczne i domy murowane.

 

Dom murowany

 

Na temat takiego domu chyba nie trzeba wiele pisać, ponieważ jest to standardowy typ budowy domów i wielu osobom znany. Trzeba przygotować odpowiedni materiał, trzeba posiadać wiedzę, wsparcie ekspertów i trzeba również uzbroić się w cierpliwość, ponieważ budowa takiego domu może potrwać nawet kilka lat.

 

Domy drewniane całoroczne

 

Tutaj sytuacja wygląda już nieco inaczej, ponieważ są to domy budowane technologią szkieletową, czyli całość poleca na zespojeniu ze sobą wszystkich elementów. Dzięki temu czas budowy znacznie się skraca i całość można zamknąć nawet w kilku miesiącach.

 

Porównanie kilku ważnych cech

 

Porównując ze sobą domy drewniane całoroczne i domy murowane na pewno będzie się zwracało uwagę na:

 

– trwałość

– fundamenty

– ekologię

– akustykę pomieszczeń

– instalacje

– koszty budowy i materiałów

– czas budowy.

 

Zarówno domy murowane, jak i domy drewniane mają swoje wady, ale oboje mają dużo zalet i to całkiem różnych. Decyzję należy podejmować indywidualnie dopasowując wszystko do swoich możliwości i zaangażowania, ponieważ łatwo jest wszystko zacząć, ale ciężej później skończyć. Podejmują dobre decyzje na pewno można osiągnąć sukces.