Dla kogo przeznaczone są skoki w tandemie?

Dla kogo przeznaczone są skoki w tandemie?

29 views
0

Skok ze spadochronem, z dużych wysokości to marzenie niejednego człowieka. Wspomnienia i uczucia towarzyszące przy takim skoku są niezwykłe i niezapomniane. Skok ze spadochronem to przygoda dla odważnych, żądnych przygód i ciekawych wrażeń ludzi. To również świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Czym są skoki w tandemie?

Skok w tandemie to w pełni bezpieczny skok ze spadochronem. Podczas skoku opiekę nad nami sprawuje wykwalifikowany instruktor. Skoki w tandemie są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zapoznać się z tym ekstremalnym sportem. Żeby przeżyć taką przygodę, nie musimy przechodzić kilkudniowego kursu, czy zdawać egzamin teoretyczny. Skoki w tandemie poprzedzone są jedynie krótkim przeszkoleniem, w którym instruktorzy zapoznają nas z najważniejszymi informacjami. Zostaniemy poinformowani co zrobić w razie sytuacji awaryjnej i jakich zasad musimy przestrzegać.

Kto może zdecydować się na skok tandemowy?

Jak już wcześniej było wspomniane, aby skoczyć ze spadochronu nie trzeba być uprzednio specjalnie przygotowanym. Nie wymagana jest również świetna kondycja. Skakać w tandemie mogą zarówno starsi i młodsi. Ograniczeniem może być zbyt mały wzrost, albo zbyt duża waga np. powyżej 120 kilogramów. Żeby skoczyć w tandemie nie musimy mieć idealnego zdrowia. Jednak niestety, niektóre choroby, mogą wykluczać nas z wzięcia udziału w takiej przygodzie. Przed skokiem powinniśmy uprzedzić instruktora o naszych chorobach. Następnie dowiedzieć się, czy są jakieś przeciwwskazania, do tego byśmy skoczyli.

Czy takie skoki są na pewno bezpieczne?

Tak naprawdę bardzo rzadko zdarzają się wypadki podczas skoków tandemowych. Jak już wiemy podczas skoku jesteśmy cały czas pod opieką instruktora. Jest to wykwalifikowana osoba, która przeszła odpowiednie szkolenie i skakała już wiele razy. Do tego przed skokiem na pewno zostaniemy poinformowani co zrobić w razie sytuacji awaryjnej. W przypadku bezpieczeństwa ważny jest również odpowiedni sprzęt. Jeżeli firma może pochwalić się porządnym, wysokiej jakości, wytrwałym sprzętem nie mamy się o co martwić. Jeżeli będziemy przestrzegać przedstawionych nam wcześniej zasad bezpieczeństwa, wszystko powinno odbyć się bez żadnych komplikacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia