Domy prefabrykowane i modułowe: zalety

Domy prefabrykowane i modułowe: zalety

45 views
0

Jeżeli marzymy o własnym domu, mamy możliwości aby go wybudować, ale nie chcemy przez kilka miesięcy czy lat użerać się z robotnikami i co chwilę doglądać budowy – zdecydujmy się na wybudowanie domu z prefabrykatów lub modułów. Są to rodzaje domów, których budowa odbywa się w fabrykach, następnie dowozi się je na działkę, na której ma powstać dom i… składa się je w kilka dni. Dom gotowy!

Od jakiegoś czasu, nasze życie to jedna wielka gonitwa, głównie za dobrami materialnymi. Brakuje nam czasu na wszystko. Dlatego budowa domu, który ma prefabrykowane ściany betonowe to genialne rozwiązanie, co raz chętniej wykorzystywane. Domy wybudowane w ten sposób, niczym nie różnią się pod względem użyteczności, a pod względem trwałości – zyskują o wiele bardziej od domów budowanych tradycyjnymi metodami.

Biorąc pod uwagę szaleństwo, szybkość naszego codziennego życia, ciężko jeszcze wyobrazić sobie aby poza stałymi obowiązkami móc czuwać i pilnować przez kilka miesięcy czy towar, który przyjechał na budowę jest zgodny z zamówieniem, czy pogoda dopisze, czy ekipa na pewno dobrze wykona swoją pracę? Dlatego tak idealnym i genialnym rozwiązaniem jest budowa domu, który ma prefabrykowane ściany betonowe.

Co to jest dom prefabrykowany?

Są to domy, których znaczna większość elementów została wyprodukowana w fabryce. Nie chodzi tu jednak o elementy takie jak cegły, deski czy dachówki. Dom o którym mówimy, że jest domem prefabrykowanym buduje się poprzez dostarczenie na działkę całych, dużych elementów w postaci ścian, z już przygotowanymi otworami na okna oraz drzwi. Dom taki jest składany jak domek z klocków przez profesjonalną ekipę. W dosłownie kilka dni uzyskujemy dom w stanie surowym. Większość firm, która zajmuje się produkcją prefabrykatów, dzięki którym można zbudować dom – posiada w swojej ofercie także już gotowe projekty domów. Jest to rozwiązanie, które szalenie przyspiesza budowę wymarzonego domu. Nie ma także problemu, aby firma taka dostosowała obecny projekt budynku, którego budowa została zaplanowana w tradycyjny sposób do możliwości wybudowania go z prefabrykowanych ścian betonowych.

Domy modułowe

Nie ma możliwości aby indywidualny projekt dopasować do budowy domu modułowego. Tylko dlatego, że wyprodukowanie modułów, dzięki którym równie szybko i sprawnie wybudować dom – jest bardzo kosztowne. W fabrykach powstają elementy o określonych wielkościach oraz kształtach, bez możliwości dopasowania ich do indywidualnego projektu.

Zalety domów prefabrykowanych i modułowych:

– jest to bardzo szybki i sprawny sposób aby mieć własny dom,
– dom jest budowany przez profesjonalistów, wykwalifikowanych w konkretnej technologii,
– dom po wybudowaniu jest objęty gwarancją przez firmę, która zajmowała się jego wybudowaniem,
– poszczególne elementy przechodzą różnego rodzaju testy wytrzymałościowe, muszą spełniać określone wymogi, są poddawane także surowym kontrolom technicznym.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe – fabudwkb.com.pl.