Gdzie sprawdzą się frezy tarczowe?

Gdzie sprawdzą się frezy tarczowe?

20 views
0

Oryginalne frezy tarczowe w chwili obecnej są jednymi z najbardziej produktywnych narzędzi, dlatego też znalazły szerokie zastosowanie. Dzięki nowoczesnej technologii producenci są w stanie zaoferować niezawodne frezy z regulacją szerokości, które sprawdzą się do szerszych rowków, jak i również frezy bez regulacji, które z kolei wykorzystywane są do wąskich rowków.

Jakie zastosowanie?

Profesjonalne frezy tarczowe bez możliwości regulacji szerokości sprawdzą się nie tylko do precyzyjnego frezowania rowków, ale także do dzielenia materiału. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne frezy w wariancie z kołnierzem, dzięki którym można dokładnie frezować rowki bardzo blisko dna nieprzelotowych otworów.

Większość frezów dostępnych na rynku mocowane są zazwyczaj na standardowych oprawkach do klasycznych frezów nasadzanych. Jeżeli chodzi o frezy tarczowe bez kołnierza, to wykorzystywane są one głównie do składania zespołów frezów za pomocą dwóch rowków wpustowym.

Na co zwrócić uwagę wybierając tarczowe frezy?

Wybranie porządnych frezów wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego też osoby, które dopiero rozpoczynają swoja przygodę z frezowaniem powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Wbrew pozorom nie należy kierować się jedynie ceną frez, ale przede wszystkim ich przeznaczeniem.

W przypadku frezowania bardzo ważnym parametrem jest posuw na ząb o którym niestety zapomina wiele osób. Mowa tutaj oczywiście o średnim przekroju wiór hm. Najlepsze jakościowo frezy tarczowe powinny mieścić się w zakresie od 0,1 do 0,2 mm. Mowa tutaj oczywiście o frezach bez regulacji. W przypadku frezów z regulacją warto postawić na zakres od 0,08 do 0,1

Warto wspomnieć także i o tym, że frezy bez żadnego większego problemu można wyposażyć w specjalne kasety po jednej stronie, dzięki czemu będzie można sprawnie frezować jedną ściankę danego detalu. Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób nie tylko na zwiększenie ilości ostrzy, ale również na poprawienie wydajności obróbki. W pierwszej kolejności warto inwestować zawsze w oryginalne frezy od renomowanych producentów, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie i co najważniejsze znacząco przyśpieszą codzienną pracę.

Frezy palcowe do aluminium w swojej ofercie firma Frezwid