Idealne komplety outdoorowe do ogrodu

Idealne komplety outdoorowe do ogrodu

15 views
0

Upalne lato skłania nas do spędzania jak największej ilości czasu w ogrodzie. Świeże powietrze oraz bliskość zieleni wpływają na nas kojąco i sprawiają, że znacznie szybciej się wyciszamy. Zaprojektowanie własnej przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie nie jest dzisiaj żadnym wyzwaniem – korzystając z oferty topowych producentów możemy bez trudu zaaranżować piękny taras czy ogród bez większego wysiłku. O czym pamiętać kupując meble i wyposażenie outdoorowe?

Jakie meble wybrać?

Różnorodność oferowanych przez producentów produktów jest olbrzymia. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się narożnik na taras, który pozwala ugościć kilka osób lub też wygodnie odpoczywać w pozycji półleżącej. Decydując się na komplet modułowy narożnik stworzymy z dostępnych w nim elementów. Kiedy tylko zajdzie taka potrzeba narożnik można rozłączyć, korzystając z poszczególnych mebli.

W przypadku niewielkich balkonów czy tarasów bardzo chętnie wybierane są zestawy złożone z małego stolika kawowego oraz foteli czy krzeseł. Takie rozwiązanie nie zajmie wiele miejsca i zapewni maksimum wygody. Przy basenach lub też w ogrodzie sprawdzi się wygodna leżanka na taras. Mebel ten oparto na aluminiowym stelażu, a wypełnienie wykonano z siatki polietylenowej. Leżanka posiada możliwość regulacji zagłówka, co znacząco podnosi wygodę podczas użytkowania.

Schronienie przed słońcem pod parasolem

Jak zabezpieczyć się przed silnym promieniowaniem słonecznym w miejscu wypoczynkowym? Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie parasola ogrodowego o szerokiej czaszy wykonanej z tkaniny poliestrowej. Czasze nowoczesnych parasoli mogą mieć nawet bok o długości 4 metrów, co daje olbrzymią powierzchnię ochronną! Czasze odchylane są w jednej lub w dwóch płaszczyznach, a sam parasol ma kilka punktów regulacji.