Jak skutecznie odmłodzić twarz?

Jak skutecznie odmłodzić twarz?

39 views
0

Zmarszczki pojawiają się na twarzy nieraz nawet już po 20 roku życia. Początkowo wystarczy tylko zadbać o dobre nawilżenie cery oraz nawodnienie ciała od środka, by zminimalizować efekt pogniecionej skóry. Z czasem jednak to stanowczo za mało, ponieważ w organizmie brakuje takich składników jak kolagen czy elastyna. Wtedy najlepiej skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Jakie są alternatywy dla liftingu twarzy?

Tradycyjny lifting twarzy jest wykonywany jedynie u pań, które mają bardzo duże zmarszczki oraz znaczny nadmiar skóry. W innych przypadkach można się wspomóc mniej inwazyjnymi metodami jak na przykład fale radiowe czy prądy galwaniczne.

Ze zmarszczkami na czole skutecznie radzi sobie także botoks czyli jad kiełbasiany. Ma one działanie paraliżujące mięśnie, ale w rezultacie czoło się rozluźnia i zmarszczki znikają. Ponadto botoks pomaga także pozbyć się niewłaściwych nawyków związanych z marszczeniem czoła.

Lifting twarzy czy kwas hialuronowy?

Alternatywą dla nieoperacyjnego liftingu twarzy może być także ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Preparat podaje się bezpośrednio w zmarszczkę, dzięki czemu zupełnie się ona wygładza. Można go zastosować praktycznie na całej twarzy.

Przy okazji wizyty w gabinecie medycyny estetycznej warto zapytać o to, jakie urządzenia do nieoperacyjnego liftingu twarzy są dostępne i dlaczego warto z nich skorzystać. Jeden taki zabieg jest nawet tańszy niż ostrzykiwanie 1 ml kwasu hialuronowego.

Likwidacja zmarszczek za pomocą fal radiowych

Zwykle urządzenia w gabinetach medycyny estetycznej proponują właśnie fale radiowe. Jest to bezbolesny i bezinwazyjny lifting twarzy, po którym można od razu wrócić do pracy. zabieg trwa do godziny i nie pozostawia żadnych widocznych śladów poza odmłodzoną i napiętą skórą.

Oczywiście po jednym zabiegu efekty mogą nie być wystarczające. Zazwyczaj trzeba udać się na całą sesję i chodzić na takie zabiegi co najmniej co rok czy półtora. To pozwoli utrzymać twarz bez zmarszczek na długi czas. Trzeba pamiętać, by przed liftingiem bez skalpela nie korzystać z opalania na słońcu czy solarium. Twarz powinna pozostawać niepodrażniona. Poza tym generalnie opalanie nie sprzyja skutecznej walce ze zmarszczkami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki