Jak udekorować meble ogrodowe?

Jak udekorować meble ogrodowe?

88 views
0

Meble ogrodowe to przedmioty, które dekorują ogrody, bo same w sobie wyglądają nad wyraz ciekawie i stylowo. Producenci mebli ogrodowych proponują nam niezwykle różnorodne pod względem kolorystyki i wzornictwa kolekcje, spośród których z łatwością dobierzemy przedmioty w pełni wyrażające nasz gust. Przed zakupem mebli ogrodowych na ulubiony taras czy na patio warto pomyśleć o całości kompozycyjnej, jaką stworzą one z otoczeniem. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim bryłę budynku, która stanowi jakby centrum wszelkich działań aranżacyjnych. Istotne jest też skomponowanie mebli i całego zakątka z typem roślinności i układami roślinnymi, jakie przeważają w danym miejscu. Poza tym jednak ważne są też dekoracje, również te w wersji mikro, dla których meble ogrodowe staną się najlepszym tłem.

Światło dobrane do mebli ogrodowych

Myśląc o meblach ogrodowych  jako o całościach aranżacyjnych, trzeba spojrzeć na nie w odpowiednim świetle. W przenośni, ale też dosłownie, dobierając starannie oświetlenie. Bardzo ciekawie pod tym względem przedstawiają się białe meble technorattanowe, które same w sobie stanowią jakby źródło światła i rozjaśniają najbardziej ponury zakamarek ogrodu. Meble te dodatkowo pięknieją, gdy zostają pomysłowo oświetlone. Wieczór czy noc to idealna pora, żeby zobaczyć cały świat ogrodowy w romantycznym świetle. Stanie się tak, gdy wybierzemy nowoczesne lampy LED. Dopasowane stylem do naszych mebli.

Zatem do zestawów minimalistycznych (na przykład aluminiowych) można dobrać lampy-kostki czy lampy-kule. Proste, białe i przypominajce zabawki, klocki czy rzeźby awangardowe. Natomiast meble klasyczne (rattanowe czy technorattanowe) świetnie wyglądać będą w otoczeniu starodawnych latarenek oraz lampionów (na przykład w rattanowej wersji). Poza lampami warto właśnie udekorować meble światłem pochodzącym ze świec czy lampionów. Ciekawym rozwiązaniem i atrakcją jest też designerskie palenisko gazowe, które wygląda jak efektowny mebel do ogrodu.

Roślinne dekoracje z meblami ogrodowymi

Najpiękniejszą ozdobą mebli ogrodowych są rośliny w doniczkach, koszach czy koszyczkach  oraz wszelkich pomysłowych pojemnikach, łącznie z tymi, które stanowią przykład twórczego recyklingu. Jak pomalowane na biało skrzynki po owocach, które udekorują zestaw białych mebli technorattanowych ustawionych na tarasie w stylu śródziemnomorskim. Zaś rośliny w rattanowych koszach ślicznie podkreślą urok stylizacji w duchu rustykalnym, których podstawę wyznaczą meble rattanowe, drewniane czy technorattanowe w brązowym kolorze.