Jak zadaszyć taras, aby cieszyć się urokami lata?

Jak zadaszyć taras, aby cieszyć się urokami lata?

118 views
0

Popołudnia na świeżym powietrzu to sama przyjemność – możemy nie tylko dotlenić organizm, ale i odpoczywać w cieniu drzew, cieszyć się bliskością natury. Własny taras to idealne miejsce do relaksu. Co ważne: wystarczy tylko kilka elementów, aby móc odpoczywać na nim całe lato. Poza meblami ogrodowymi pamiętajmy o tym, aby skutecznie chronić się przed promieniowaniem słonecznym. Dlaczego to takie ważne?

Groźne promieniowanie UV

Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne może prowadzić przede wszystkim do poparzeń słonecznych, jak również do udarów czy odwodnienia. Podczas długich godzin na tarasie powinniśmy pamiętać o tym, aby chronić się przed tymi zagrożeniami.

Nowoczesne zadaszenie tarasu

Do niedawna jedyną możliwością uzyskania cienia na tarasie było wykorzystanie parasoli ogrodowych. Dzisiaj wiemy, że możliwości jest znacznie więcej, a jedną z nich są tarasole. Zadaszenie tarasutego typu nie tylko pozwoli nam skutecznie schronić się przed słońcem, ale również znacząco poprawi estetykę miejsca wypoczynkowego.

Konstrukcja i dach tarasoli

Eleganckie tarasole wykonane są z aluminiowych elementów malowanych proszkowo, co zabezpiecza je przed wnikaniem wilgoci i pojawianiem się rdzy. Elementy mogą być pomalowane na kolor z palety ponad 200 barw – wybiera go kupujący. Wewnątrz konstrukcji znajduje się system odprowadzania wody.

Zadaszenie tarasoli jest wykonywane na kilka sposobów, klienci wybierają najchętniej dachy lamelowe z elementów aluminiowych. Lamele obracają się o 135 stopni, przez co możliwe jest regulowanie kąta ich ustawienia. Takie rozwiązanie pozwala na regulowanie ilości światła wpadającego pod tarasolę oraz lepszą cyrkulację powietrza. Drugi typ dachu to dachy poliestrowe pokryte warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna na promieniowanie UV, wnikanie kurzu i wilgoć.