Jakie nowoczesne meble do sypialni wybrać?

Jakie nowoczesne meble do sypialni wybrać?

141 views
0

Wybór konkretnych mebli i dodatków do sypialni nie jest prosty – przede wszystkim wielu z nas pragnie, aby było to miejsce jak z katalogu i dopasowane do naszych potrzeb. Inspiracji szukamy w licznych magazynach wnętrzarskich, na portalach internetowych. Podstawą powinna być jednak dla nas wygoda oraz wysoka jakość kupowanych mebli. Jakie wybrać?

Meble z litego drewna – piękne i funkcjonalne

Do niedawna meble z litego drewna kojarzone były z dużymi produktami wzorowanymi dawnymi epokami. Niezaprzeczalny pozostawał jednak fakt wyższości tego materiału nad popularnie wykorzystywanymi deskami meblowymi. Obecnie lite drewno na powrót staje się modne – wszystko za sprawą nowoczesnych projektów zdolnych i młodych projektantów, którzy postanowili połączyć ten wyjątkowy materiał z nowoczesnym designem. Wynikiem tych prac są nowoczesne meble do sypialni czy salonu, które zachwycają wspaniałymi kształtami, minimalizmem oraz starannością wykonania. Zanim jednak lite drewno trafi do naszych domów musi przejść długą drogę.
Drewno do celów stolarskich pozyskiwane jest w Polsce z takich gatunków jak sosna, dąb, buk. Możliwe jest zamówienie mebla z drewna egzotycznego, jednak na taki produkt przyjdzie nam poczekać znacznie dłużej, a dodatkowo cena będzie wyższa. Drewno po ścięciu jest starannie selekcjonowane, aby odrzucić bele osiadające skazy czy sęki. Kolejno trafia do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia i konserwacji. Dopiero wtedy może być poddane także pierwszym obróbkom stolarskim.

Jakie meble z litego drewna cieszą się największym zainteresowaniem?

Bez wątpienia to łóżka z litego drewna wybierane są najczęściej przez klientów w sklepach. Są one oparte na ramie, w ich wnętrzu znajdziemy obszerne komory do przechowywania pościeli czy innych przedmiotów. Wśród łóżek chętnie wybierane są także te posiadające kolorowe, tapicerowane zagłówki.