Krajobraz z nowoczesnymi domami drewnianymi

Krajobraz z nowoczesnymi domami drewnianymi

56 views
0

Elegancki i komfortowy dom to marzenie wielu z nas – dzisiaj urzeczywistnienie takiego marzenia jest prostsze niż nam się wydaje. Olbrzymi ruch w segmencie mieszkaniowym oraz ciągłe zapotrzebowanie na mieszkania i domy sprawiają, że deweloperzy co rusz oferują nam kolejne propozycje w atrakcyjnych lokalizacjach. Jakie są wady i zalety kupowania wprost u deweloperów? Czy istnieje dla nas alternatywa dla ich propozycji?

Mieszkania i domy od deweloperów – wady i zalety

Zdecydowana większość zainteresowanych kupnem domu decyduje się na rynek pierwotny. Ten może zaoferować nam naprawdę wiele: deweloperzy budują na potęgę, stale otwierając nowe osiedla i sprzedając domy na terenie, gdzie nawet nie została wbita jeszcze łopata w ziemię. Zaletą takich domów jest z pewnością fakt, że są nowe, budowanie zgodnie z najwyższymi normami. Niebagatelnym problemem jest jednak ich cena – deweloperzy doliczają nie tylko za ziemię, ale również swoją marżę. Wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia olbrzymiego kredytu, który spłacać będziemy przez kolejne dziesięciolecia. Coraz więcej osób chce tego uniknąć…

Zainteresuj się nowoczesnymi domami drewnianymi!

Alternatywą dla propozycji deweloperów są nowoczesne domy w konstrukcji szkieletowej. Dom z drewna to ciekawa propozycja, szczególnie dla osób, które pragną zamieszkać we własnym domu szybciej niż po upływie kilku lat. Na uwagę zasługuje również cena takiego domu – szacuje się, że domy z drewna są o ok. 35% tańsze niż w przypadku domów murowanych. Zaletą nowoczesnych domów drewnianych jest czas ich budowy – trwa on od 2 do 8 miesięcy, w zależności od tego, czy dom ma być oddany w stanie deweloperskim czy surowym zamkniętym. Interesujące projekty domów drewnianych znajdziemy u samych producentów – największym zainteresowaniem cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza.