Kwas hialuronowy – recepta wiecznej młodości!

Kwas hialuronowy – recepta wiecznej młodości!

103 views
0

Zmarszczki jeszcze do niedawna stanowiły problem dla większości kobiet. Szpeciły twarz, dodawały lat. Dzisiaj medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw każdemu, kto pragnie wyglądać młodziej i atrakcyjniej. Zmarszczki nie są już problemem. Jak to możliwe?

Kwas hialuronowy i jego rola w naszym organizmie

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Jego największe stężenie odnotowuje się w ciele szklistym oka oraz w mazi torebek stawowych. Kwas hialuronowy ma za zadanie wiązać wodę – dzięki niemu nasza skóra jest elastyczna, sprężysta oraz promienna. Z upływem lat ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się, przez co na skórze naszej twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Do powstawania bruzd przyczyniają się także inne czynniki – stosowanie kosmetyków niskiej jakości, palenie papierosów, przebywanie w zadymionych pomieszczeniach, niedostateczne nawodnienie organizmu. Walkę ze zmarszczkami proponują producenci kremów z kwasem hialuronowym. Działanie powierzchniowe nie jest jednak skuteczne.

Zabiegi medycyny estetycznej to idealne wyjście dla osób, które pragną poprawić swój wygląd i odmłodzić skórę. Stosowany podczas zabiegów naturalny kwas hialuronowy nie uczula, jest bezpieczny dla organizmu. Wśród najpopularniejszych zabiegów wymienia się wypełnianie zmarszczek lwich, zmarszczek nosowo-wargowych, ale również wypełnianie i konturowanie ust.

Czy zabiegi medycyny estetycznej wymagają specjalnego przygotowania?

Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania – istotna jest jednak rozmowa z lekarzem, podczas której należy odpowiedzieć na kilka pytań lekarza. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i jest bezbolesny, gdyż skóra jest wcześniej znieczulana specjalistycznym kremem. Efekty utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. O samych zabiegach czytaj więcej na stronie karolinakusnierz.pl.