Laser frakcyjny – czym jest i jak działa?

Laser frakcyjny – czym jest i jak działa?

24 views
0

Medycyna estetyczna wciąż się rozwija i oferuje swoim klientom coraz skuteczniejsze i nowocześniejsze metody. Jedną z nich jest zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego.

Działanie lasera frakcyjnego

Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry. To wymusza na tkance wytwarzanie kolagenu, co prowadzi do naturalnej regeneracji skóry. Podczas zabiegu światło lasera wnika w skórę i jest pochłaniane przez zawartą w niej wodę. Ta podgrzewa się do bardzo wysokiej temperatury co prowadzi do jej odparowania. Wraz z nią odparowuje tkanka, w której woda się znajdowała.

Uszkodzenie skóry, jakie spowodował laser frakcyjny, wymusza na komórkach naturalną regeneracją i odbudowę tkanki. Dzięki temu wytwarzany jest kolagen oraz elastyna, czyli substancje, które bezpośrednio odpowiedzialne są na elastyczność, napięcie oraz grubość skóry.

Bezpieczeństwo i skuteczność

Bardzo ważny jest fakt, iż laser frakcyjny to zabieg całkowicie bezpieczny. Po jego przeprowadzeniu może pozostać lekkie przebarwienie skóry, czas mały obrzęk, ale wszystkie te negatywne skutki zabiegu bardzo szybko znikają.

Równie ważne jest także to, że jest to zabieg bardzo skuteczny. Laser frakcyjny bardzo silnie oddziałuje na skórę. Dzięki temu skóra zmuszona jest do aktywnej regeneracji.

Zastosowanie lasera frakcyjnego

Co ważne, zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego ma bardzo szerokie zastosowanie. Może być stosowany przy wielu problemach estetycznych. Skutecznie wpływa na odmłodzenie skóry, jej rozjaśnienie i napięcie. Poza tym, że laser po prostu odmładza skórę to także pomaga w radzeniu sobie z takimi problemami na blizny potrądzikowe czy zmarszczki. Można zatem powiedzieć, iż jest to zabieg niezwykle wszechstronny.

Warto także podkreślić, że zabieg sprawia, iż skóra regeneruje się w sposób naturalny. Oznacza to, że wszelkie widoczne na skórze oznaki starzenia zaczynają się cofać, a nie tylko są zamaskowane. Skóra znów wygląda młodo i świeżo przez bardzo długi czas. Sama częstotliwość stosowaniu zabiegu uzależniona jest od wielu pacjenta oraz od stanu skóry. Pod tym kątem dopierana jest także siła impulsu lasera frakcyjnego. W przypadku małych zmian skórnych czasem stosuje się tzw. laser nieablacyjny, który jest mniej inwazyjny.