Materacyki do łóżeczka– czym powinny się charakteryzować?

Materacyki do łóżeczka– czym powinny się charakteryzować?

16 views
0

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko rozwijało się najlepiej jak tylko może. Niemowlę większość czasu spędza w łóżeczku – jakie warunki zapewnić, aby odpowiednio się rozwijało? Jakie materacyki do łóżeczkabędą najbardziej odpowiednie? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule…

Materacyki do łóżeczka– o czym należy pamiętać?

Urządzając pokój dziecięcy musimy mieć na uwadze, że najważniejszym elementem, który się w nim znajdzie to łóżeczko dziecięce, a właściwie materacyk, na którym nasze dziecko w początkowej fazie swojego życia będzie spędzać ogromną ilość czasu. Czym materacyki do łóżeczkapowinny się charakteryzować?

– Powinny posiadać atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa – dotyczy to zarówno gotowego produktu, jak i materiałów, z których materacyk został wykonany;

– Substancje chemiczne? Mówimy im stanowcze nie – im bardziej materacyk jest naturalny, tym lepiej. Substancje chemiczne nie są mile widziane, gdyż mogą być szkodliwe dla naszego niemowlaka.

To najważniejsze zasady, jakimi powinniśmy się kierować podczas wyboru materacyka dla naszego dziecka.

Materacyki do łóżeczka– jaką powinny posiadać twardość?

Jak w przypadku materacy o standardowych rozmiarach, tak i materacyki do łóżeczkadostępne są o różnych twardościach. Jaka będzie najbardziej odpowiednia? Materacyk powinien cechować się średnią twardością oraz bezstrefowością. Taki materac zapewni naszemu dziecku podparcie na całej długości kręgosłupa, co jest niezwykle ważne w początkowej fazie rozwoju.