Na czym polega manicure hybrydowy?

Na czym polega manicure hybrydowy?

73 views
0

Manicure hybrydowy pozwala zaoszczędzić czas, a także mieć piękne paznokcie nawet ponad 3 tygodnie, bez konieczności wykonywania poprawek. Należy jedynie liczyć się z tym, że około 2 godzin co jakiś czas trzeba będzie spędzić u kosmetyczki. Dla większości zapracowanych pań jest to jednak czas relaksu.

Czym lakiery hybrydowe różnią się od zwykłych?

Tradycyjny lakier zasycha na skutek kontaktu z powietrzem. Można go zmyć łatwo i szybko za pomocą wacika z niewielką ilością zmywacza z acetonem lub bez. Z kolei lakier hybrydowy ma formułę, która powoduje, że utwardza się w lampie UV. Dzięki temu nie ma obaw o odpryski czy niedoskonałości przez całe tygodnie. Hybrydę usuwa się za pomocą frezarki, chociaż niektóre panie praktykują sposób polegający na długim moczeniu w acetonie, co osłabia płytkę.

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie? Oczywiście prawidłowo nałożony oraz zdjęty, nie stanowi żadnego zagrożenia dla płytki. Co więcej, pod lakiery hybrydowe nakładana jest zazwyczaj baza, która zawiera w sobie składniki, powodujące wzmocnienie paznokcia, takie jak krzem. Dobrze wykonany manicure nie niszczy paznokci, pozostawia stan płytki bez zmian.

Przygotowanie do manicure hybrydowego?

Zanim stylistka paznokci nałoży lakier hybrydowy, musi zdjąć poprzedni manicure lub po prostu zmatowić płytkę i opiłować ją, by nadać jej kształt. Później usuwa się skórki. Najczęściej robi się to za pomocą specjalnych końcówek do frezarki. Dzięki temu można wykonać to dokładnie i bezpiecznie.

Później na paznokieć jest nakładany primer kwasowy lub bezkwasowy. Powoduje on lepszą przyczepność kolejnych kosmetyków do płytki paznokcia. Obecnie coraz więcej stylistek używa primerów bez kwasów, ponieważ są one znacznie bezpieczniejsze dla płytki. Kolejnym etapem jest już nałożenie bazy.

Wykonanie manicure hybrydowego

Bazę utwardza się w lampie UV. Po jej nałożeniu pozostaje już tylko wybrać kolor lakieru hybrydowego. Nakłada się go dwie warstwy, z których każdą należy utwardzić w lampie, najlepiej po jednym palcu. Firmy produkujące lakiery hybrydowe proponują ogromny wybór kolorów, zarówno stonowanych, jak i wyrazistych.

Po nałożeniu koloru, zabezpiecza się go topem, który też go nabłyszcza lub nadaje matowe wykończenie. Jest to zależne od preferencji klientki. Na koniec w skórki wciera się oliwkę.