Najważniejsze kryteria przy doborze części maszyn rolniczych

Najważniejsze kryteria przy doborze części maszyn rolniczych

24 views
0

Przy dzisiejszej technologii gospodarstwa rolne swoją pracę opierają głównie na maszynach bądź zróżnicowanych urządzeniach. Inwestycja w nowoczesne narzędzia pracy pozwala odciążyć rolników. Maszyny wspomagają ich pracę, zdarza się również że to dzięki maszynom jest możliwe wykonanie konkretnych działań. W przypadku awarii maszyny może nastąpić całkowite zatrzymanie pracy. Pojawia się konieczność naprawy, a do tego będą niezbędne części maszyn rolniczych.

Kto oferuje nam zakup części maszyn rolniczych?

Oczywistą odpowiedzią są autoryzowane serwisy. Oczywiście jest to prawda, jednak zakup części w serwisie wiąże się ze sporymi kosztami. Serwis nie tylko umożliwia nam ściągnięcie odpowiednich, oryginalnych części, ale również oferuje naprawę. Zostawiając maszynę w rękach serwisu mamy prawie stuprocentową pewność, że wszystko będzie działać, jak należy.

Chcąc jednak trochę zaoszczędzić, powinniśmy szukać części na własną rękę. Na rynku mamy dostęp do wielu sklepów internetowych, jak i stacjonarnych oferujących części maszyn rolniczych. Przeglądając oferty sklepów, powinniśmy zwracać uwagę na te sklepy, oferujące najwięcej części do naszych maszyn.

Jak wybrać odpowiedniego dostawcę?

Cena jest oczywistym wyznacznikiem tego, czy daną część kupimy od tego dostawcy, czy będziemy szukać innego. Gdy już upatrzyliśmy jedną część w konkretnym sklepie, warto zerknąć czy w sklepach konkurencji nie można jej dostać taniej. Niektóre sklepy oferują nam rabaty przy zakupach większych ilości towaru. Nawet gdy na chwilę obecną nie potrzebujemy robić większych zakupów, warto się zastanowić czy za jakiś czas nie będzie konieczna wymiana niektórych elementów eksploatacyjnych.

Drugim kluczowym elementem przy wyborze dostawcy jest jego zaopatrzenie. Dostawca musi dysponować jak największym asortymentem części maszyn rolniczych. Jeśli nie posiada konkretnej części ważny, jest czas, który będzie mu potrzebny, aby ją sprowadzić. Awarię mają tendencję do przytrafiania się w najmniej odpowiednich sytuacjach. Bardzo ważne jest, aby maszyna wróciła jak najszybciej do pracy, więc im szybciej część zostanie dostarczona, tym lepiej.

Stosowanie zamienników. Czy jest aż tak straszne?

Zamienniki, czyli temat rzeka. Wielu jest przeciwnych i stosuje wyłącznie części oryginalne. Inni natomiast stosują tylko zamienniki. Tutaj wszystko zależy od producenta zamienników. Są i tacy producenci, których części maszyn rolniczych w niczym nie ustępują swoim oryginalnym odpowiednikom. Jak i tacy, których zamienniki powinny zostać wycofane z rynku.

Na pewno warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Często znajdziemy zamienniki dobrej jakości, które pozwolą zaoszczędzić trochę pieniędzy.