Nowe rozwiązania w transporcie

Nowe rozwiązania w transporcie

18 views
0

Firmy transportowe wciąż poszukują nowych rozwiązań. Dotyczy to nie tylko kwestii samego transportu, ale także kwestii magazynowania. Mowa tu oczywiście o różnego rodzaju pojemnikach. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań.

Pojemnik Palox

Jednym z takich rozwiązań jest pojemnik Palox, czyli skrzyniopaleta. Innymi słowy, jest to typ pojemnika wielkogabarytowego. Jeśli mielibyśmy scharakteryzować ten rodzaj palet to można byłoby powiedzieć, iż są to duże pojemniki ze ścianami bocznymi, które duże rozmiary pozwalają na zastosowanie tych pojemników w bardzo wielu różnych branżach. Dzięki tym pojemnikom możliwe jest magazynowanie oraz transportowanie bardzo dużych ładunków. Są to przede wszystkim ładunki, które nie wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Można zatem powiedzieć, iż są to pojemniki dość uniwersalne. Trzeba jednak pamiętać, że choć pojemniki te nie wymagają szczególnych zabezpieczeń to jednak w procesie magazynowanie i przechowywania zapewnić należy odpowiednie warunki sanitarne. Przykładem może być branża spożywcza, która ze względu na transport i magazynowanie żywności wymaga właśnie zapewnienia odpowiednich warunków sanitarnych. Dobry odpowiednik skrzyni Palox to np. Big Box. Na rynku wybrać można także inny odpowiednik skrzyni Palox, m.in. Maximus lub Maxilog.

Dobry pojemnik wielkogabarytowy

Przykładem dobrze sprawdzającego się pojemnika wielkogabarytowego, odpowiednika pojemnika Palox, jest Big Box. Wykorzystywany jest w procesie transportu i magazynowania już od wielu lat. Pojemnik Big Box charakteryzuje się wieloma zaletami. Przede wszystkim jest to pojemnik odporny na warunki atmosferyczne. Ponadto pojemnik ten jest także stabilny oraz szczególnie odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Biorąc pod uwagę, iż pojemnik ten dostępy jest w różnych rozmiarach idealnie nadaje się do użytku w wielu branżach.

Pojemnik uniwersalny

Pojemnik wielkogabarytowy musi charakteryzować się także uniwersalnością. Taki pojemnik może być wykorzystywany do magazynowania i transportu różnego rodzaju ładunków. Wszystko dlatego, iż cechuje się odpornością na takie warunki atmosferyczne jak promienie słoneczne, wilgoć oraz deszcz. To sprawia, iż pojemnik może być przechowywany także poza magazynem na otwartej przestrzeni.

Skuteczna wentylacja

Wspomniano już o wielu cechach i zaletach jakie powinny posiadać pojemniki wielkogabarytowe. Nie można jednak zapomnieć o dobrej wentylacji. Jest ona niezbędna w przypadku magazynowania i przewozu żywności. Jeśli chodzi o branżę spożywczą to warto, aby pojemnik był także łatwy w utrzymaniu czystości oraz posiadał odpowiednie miejsce na etykiety oznaczające przewożony towar.