Nowoczesne meble – prostota plus perfekcja

Nowoczesne meble – prostota plus perfekcja

36 views
0

Jakie są nowoczesne meble? Takie jak nowoczesna estetyka – proste i perfekcyjne zarazem. Designerskie stoliki, fotele, szafy, segmenty kuchenne, komody – bywają niejednokrotnie zdumiewające w swym minimalizmie. Jakby stanowiły kontynuację marzeń abstrakcjonistów o czystej formie, o doskonałej redukcji, o sprowadzeniu rzeczy do układu elementarnych figur wypełnionych kolorem (lub kilkoma, równo rozłożonymi kolorami). Do tego dochodzi jeszcze perfekcyjne wykonanie i nowatorski materiał, zapewniający powierzchniom gładkość, połysk i ciekawą barwę.

Nowoczesne komplety kuchenne

Przykładem takiej nowoczesnej perfekcji połączonej z prostotą są minimalistycznie zaprojektowane segmenty kuchenne. Przypominające niekiedy wyposażenie luksusowego laboratorium lub wnętrza przyszłości. Zwłaszcza gdy szafki mają kolor srebrny czy metaliczny. Nowoczesne kuchnie w wysokim połysku, całe na biało, to kolejny trend, któremu z ochotą ulegamy. Meble te zamieniają kuchnię w miejsce białej doskonałości i nieskazitelności. Stanowią idealną podstawę dla kuchennej aranżacji glamour w awangardowym wydaniu.

Biurka nowoczesne

Jeśli interesuje i inspiruje nas estetyka minimalizmu, to warto zerknąć tutaj: onemarket.pl. Odkryjemy meble oparte na zasadzie redukcji (choć nie tylko), które doskonale uzupełnią wnętrze pomyślane w minimalistycznym kierunku. Biurka nowoczesne stanowią przykład takich mebli, które łączą interesujący projekt z funkcjonalnością. Biurko z blatem z czarnego szkła i z nogami w postaci metalowej, chromowanej ramy w kształcie litery Z – to jedna z wielu ciekawych propozycji do stylowego biura czy gabinetu.

Aluminiowe stoły

Minimalizm w aluminiowej odsłonie? To kolejny przykład mebli (do ogrodów i do wnętrz), które perfekcyjnie i prosto się prezentują. Mają charakter uniwersalny, jak stół z aluminium, który może stanąć na kamiennym tarasie jak i w środku eleganckiej restauracji.