Nowoczesne rowery elektryczne – jaki akumulator wybrać?

Nowoczesne rowery elektryczne – jaki akumulator wybrać?

11 views
0

Nowoczesne rowery elektryczne Kraków są bardzo ciekawą alternatywą dla zwykłych jednośladów, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Producenci praktycznie co roku oferują nowe modele, dlatego też mało obeznane osoby w temacie mogą mieć naprawdę duży problem, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt w rozsądnej cenie.

Rodzaj akumulatora ma znaczenie

Jedną z najważniejszych części rowerów elektrycznych Kraków jest oczywiście akumulator, ponieważ to właśnie od jego mocy w dużej mierze zależy wydajność danego pojazdu. Większość producentów montuje akumulatory bezpośrednio na bagażniku rowerowym. W dzisiejszych czasach królują przede wszystkim popularne akumulatory kwasowo-ołowiowe, chociaż można znaleźć także porządne akumulatory litowo-jonowe, które mają szerokie grono zadowolonych użytkowników.

Kwasowo-ołowiowe akumulatory wykorzystywane są na szeroką skalę, przede wszystkim w tańszych rowerach. Największą wadą tych modeli jest to, że potrzeba sporo czasu, aby je naładować do końca. Akumulatory kwasowo-ołowiowe nie mogą pochwalić się również odpornością na ekstremalne warunki pogodowe. Zarówno w czasie upalnego lata, jak i również mroźnej zimy mogą pojawić się problemy przy uruchamianiu roweru elektrycznego Kraków.

Lepszą wydajnością mogą pochwalić się akumulatory litowo-jonowe, które jak łatwo się domyśleć są droższym rozwiązaniem. Dużą zaletą akumulatorów tego typu jest przede wszystkim to, że wolno się zużywają, dlatego też dłużej można jeździć na wspomaganiu. Najlepsze akumulatory od renomowanych producentów są w stanie wytrzymać nawet 1000 ładowań.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na rowery elektryczne Kraków

Gdzie montuje się silnik?

Wybierając rowery elektryczne Kraków warto zwrócić uwagę nie tylko na akumulatory, ale również na miejsce zamontowania silnika, który także jest bardzo ważną częścią rowerów elektrycznych. Umiejętne ulokowania silnika może zapewnić lepszy komfort podczas jazdy i leprze prędkości.

Większość czołowych producentów montuje silniki głównie w przednich kołach. Z praktycznego punktu widzenia jest to najtańsza opcja. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które głównie jeżdżą po mieście na betonowej nawierzchni. Silnik zamontowany z przodu może okazać się bardzo pomocy, gdy chcemy wjechać na wniesienie.

Jak łatwo się domyśleć silnik może być zamontowany także na tylnym kole. Obecnie jest to droższe rozwiązanie, ale gwarantuje ono doskonałą przyczepność i idealne przyśpieszenie w trakcie dość ekstremalnej jazdy. Warto wspomnieć także i o tym, że można spotkać silniki zamontowane w centralnej części roweru.