Rejsy morskie – jak, kiedy, za ile?

Rejsy morskie – jak, kiedy, za ile?

33 views
0

Wakacje nad morzem? To czas w roku, na który wielu czeka z wytęsknieniem. Żeby było co wspominać, warto zaplanować je z wyprzedzeniem, uwzględniając w planie nie tylko zwiedzenie, kąpiele w morzu i plażowanie. Idealnym urozmaiceniem będą rejsy morskie. Ile kosztuje ta przyjemność, kiedy odbywają się kursy i kto może z nich skorzystać?

Dlaczego warto wybrać się na rejs po morzu?

Dawniej morskie wyprawy zarezerwowane były dla marynarzy i rybaków. Dziś ta przyjemność jest ogólnie dostępna i korzysta z niej coraz więcej osób. Kursy statkiem odbywają się niemal nieprzerwanie i skorzystać może z nich każdy podróżny. Dlaczego warto?
Rejsy morskie przede wszystkim pozwalają inaczej spojrzeć na morze. Można obserwować je z bliska, wsłuchują się w szum fal, czuć na skórze morską bryzę. Przez chwilę poczuć się jak marynarz. Wycieczki promem to także sposób na ciekawe spędzenie wakacji. Statkiem można dopłynąć na trudno dostępne inną drogą miejsca, jak wyspy czy zatoki. Piękne widoki, słońce, morze – czego więcej chcieć? Morskie rejsy przypadną do gustu całej rodzinie – dzieci zafascynowane będą oglądaniem statku, dorośli będą mogli podziwiać piękne, nadmorskie pejzaże.

Jak wykupić rejsy morskie po Bałtyku?

Kursy promem odbywają się przez cały rok, od wiosny po zimę, choć ich ilość różni się w zależności od sezonu. Najwięcej rejsów oferowanych jest latem, w trakcie sezonu. Można wtedy odbyć kurs do innego nadmorskiego kurortu, w Polsce lub zagranicą, albo wybrać się na objazdową wycieczkę po okolicy.
Gdzie kupić bilet na prom? Bilety sprzedają działające w nadmorskich miejscowościach biura podróży. Coraz więcej osób korzysta też ze sprzedaży online, gdzie rejs można zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem, zyskują pewność, że wycieczka się odbędzie, a przy okazji oszczędzając na bilecie. Trzeba się liczyć bowiem z tym, że w sezonie rejsy morskie rozchodzą się jak świeże bułeczki, a im ładniejsza pogoda, tym ceny wyższe. Warto więc swoje wakacje nad morzem zaplanować z wyprzedzeniem, uwzględniając w planie rejsy morskie – czy to na pobliską wyspę, czy na podziwianie zatoki. A może wybrać się promem do Szwecji albo Norwegii? Możliwości jest wiele, wystarczy wybrać tę dopasowaną do potrzeb swojej rodziny.

Rejsy morskie organizuje Agencja Żeglarska Kubryk