Rodzaje nart zjazdowych

Rodzaje nart zjazdowych

47 views
0

Nowicjusze, którzy dopiero rozpoczęli przygodę z narciarstwem będą poruszać się na wszystkich typach nart, niezależnie od dedykowanego przeznaczenia. Wyższa szkoła jazdy wymaga dostosowania sprzętu do odpowiedniego poziomu. Precyzja, jakiej wymagają profesjonaliści zależna będzie od kilku czynników technicznych, takich jak taliowanie, czy sztywność nart.

(Nie)oszukać przeznaczenia

Szeroki wybór nart, zależnych od stopnia zaawansowania, może przyprawić o ból głowy niedoświadczonego w temacie laika. Narty dedykowane dla najmłodszych oraz początkujących zjazdowców noszą miano tzw. „Life ski”. Miękkość, lekkość oraz średnie taliowane stanowią główne cechy tego produktu. Innym określeniem nart tego typu jest tzw. Allround. Przeznaczone będą dla spokojnie jeżdżących narciarzy, którzy dbają o komfort i dobre prowadzenie w strokach utwardzonych. Skrajną przeciwnością powyższego typu nart będzie tzw. Freeride. „Dwie deski” wykonane w tym celu będą charakteryzowały się potężną budową i ogromnymi wymiarami (nawet do 190 cm długości). Absolutnie nie będą sprawdzać się na przygotowanych trasach.

Odpowiednie dopasowanie na wagę złota

Niezależnie od Twojego poziomu umiejętności ważne jest, aby dopasować narty do warunków terenowych i warunków śniegowych, które zwykle spotkasz na białym szlaku. Narty Rossignol typu all-mountain dedykowane do przygotowanych tras zjazdowych zapewnią odpowiednie „prowadzenie” zarówno na muldach, jak również w klimacie śniegowego puchu. Będą one odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych oraz każdego poziomu doświadczenia, dlatego ich wyborem zainteresowani być powinni, przede wszystkim, początkujący fani „białego szaleństwa”. Narty z tego typoszeregu świetnie sprawdzą się na zadbanych trasach i twardym śniegu, a wysokiej klasy modele mogą spełnić oczekiwania profesjonalnych narciarzy.

Coś dla miłośników puchu

Najlepsze dla puchowych tras będą narty Rossignol, które sprawdzą się podczas jazdy w głębokim śniegu. Cechują się przeważnie szerokością talii wynoszącą ok. 109 mm w wersji dla mężczyzn oraz ok. 100 mm w przypadku nart kobiecych. Odpowiednia budowa zapewniać będzie wrażenie surfowania, które zapewni długie godziny zabawy na naturalnie oszronionym stoki. Wyskalowanie profilu narty zwiększa flotację, znacząco wpływa na poprawę manewrowości, a przede wszystkim zapobiega złapaniu krawędzi. Ważne, aby nie zapominać, iż nie są one przystosowane do precyzyjnych zakrętów na ratrakowanych trasach zjazdowych, ale są perfekcyjnym wyborem, kiedy udajemy się na szusowanie w głębokim śniegu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2