Sort czy niesort – jak wybierać odzież używaną?

Sort czy niesort – jak wybierać odzież używaną?

131 views
0

Sprzedaż odzieży używanej nadal jest bardzo popularna. Możemy kupować ją obecnie zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, stacjonarnie i on-line. Jak jednak dobierać odzież, która będzie sprzedawała się najlepiej?

Jakość czy ilość?

Dzisiaj dostawcy odzieży używanej oferują różne rodzaje odzieży. Można podzielić ją zasadniczo na dwa rodzaje, a mianowicie na odzież sortowaną oraz niesortowaną. Odzież ta często jest także kategoryzowana ze względu na rodzaj, na przykład ubrania zimowe, letnie, sportowe, bielizna damska, torebki, ubrania w rozmiarze XXL, ubrania dziecięce.

Skupmy się jednak na jednej kwestii, a mianowicie na tym, czy lepiej, aby dostawcy odzieży używanej dostarczali nam tę sortowaną, czy też niesortowaną, czyli musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepsza będzie jakość, czy ilość?

Odzież sortowana

Odzież sortowana jest już wstępnie przejrzana. To głównie ubrania bardziej rozpoznawalnych marek, nadal w bardzo dobrym stanie, a niekiedy nawet nowe. Nie znajdziemy wśród nich odzieży mocno podniszczonej, poplamionej, która nie nadaje się już do użycia.

Za odzież sortowaną musimy jednak zapłacić wyższą cenę – ceny w tym przypadku wynoszą nawet o połowę więcej niż w przypadku odzieży niesortowanej.

Odzież sortowana jest najlepszym wyborem wtedy, gdy zależy nam na jakości. To dobry wybór dla osób prowadzących mniejsze butiki z odzieżą używaną, ponieważ wtedy ryzyko zakupienia złej jakości ubrań, które trafią do kosza, jest znacznie mniejsze.

Odzież niesortowana

Natomiast dostawcy odzieży używanej niesortowanej nie przykładają już tak dużego znaczenia do jakości. W workach możemy zatem znaleźć ubrania różnych marek, także odzież podniszczoną, wymagającą napraw albo w takim stanie, że nadaje się tylko do wyrzucenia. W workach znajduje się też różna odzież, dlatego najczęściej nie mamy możliwości zakupienia konkretnych typów ubrań, na przykład bluzek, kurtek, odzieży XXL.

Atutem odzieży niesortowanej jest jednak jej niska cena, ponieważ worek kosztuje wtedy najczęściej o połowę mniej niż odzieży sortowanej.

Zakupienie odzieży niesortowanej będzie najlepszym wyborem wtedy, gdy prowadzimy większy sklep z odzieżą używaną i mamy wielu klientów. Wtedy oni sami mogą także dokonać selekcji ubrań, które umieszczane są najczęściej w dużych koszach. Ta odzież, która nie sprzeda się w wyznaczonym czasie, jest wtedy usuwana ze sklepu, a na jej miejsce wprowadzana jest nowa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z hurtowni odzieży używanej Angora