Tarasola – sposób na zadaszenie tarasu i wydłużenie lata

Tarasola – sposób na zadaszenie tarasu i wydłużenie lata

665 views
0

Coraz więcej Polaków decyduje się na zaaranżowanie tarasu jako dodatkowej przestrzeni wypoczynkowej. W okresie późnej wiosny, lata oraz wczesnej jesieni taras może okazać się idealnym miejscem do odpoczynku, relaksu, spotkań w gronie znajomych czy podawania posiłków i ich wspólnego spożywania z rodziną. Jak sprawić, aby chwile spędzone na tarasie były jeszcze bardziej udane?

Nowoczesne zadaszenie i sposób na komfort!

Tarasola zdobywa coraz więcej zwolenników w Polsce. Ten nowoczesny sposób na zadaszenie tarasu może być stosowany zarówno przy ścianach domu, jak i w ogrodach, jako konstrukcja wolnostojąca. Istotne jest także to, że do jej wzniesienia nie potrzebujemy pozwolenia budowlanego – to znacznie ułatwia podjęcie decyzji o jej kupnie.

Tarasole wznoszone są na konstrukcjach z profili aluminiowych. Każdy element malowany jest proszkowo, co pozwala na zabezpieczenie tworzywa przed działaniem wilgoci i wnikaniem rdzy. Dodatkowo profile można zakupić w kolorze z szerokiej palety kolorystycznej i tym samym elegancko uzupełnić taras o ciekawy, pasujący dodatek. Istotne jest to, że projekty tarasoli zakładają minimalną ilość podpór dla dachu, przez co przestrzeń na tarasie nie jest optycznie pomniejszona. Konstrukcje aluminiowe są niezwykle trwałe – mogą oprzeć się podmuchom wiatru dochodzącym nawet do 120 km/h. Interesujące propozycji tarasoli znaleźć można na stronie tarasola.pl.

Dachy tworzone z najwyższą precyzją

Jak tworzone są dachy w przypadku tarasoli? Obecnie dwa najpopularniejsze rozwiązania to zadaszenie lamelowe oraz wykonane z tkaniny poliestrowej. W przypadku dachu lamelowego stosowane są ruchome listwy aluminiowe. Dachy z materiałów są odpowiednio zabezpieczane przed wilgocią, wnikaniem brudu. Każdy rodzaj dachu zabezpieczony jest przed nagrzewaniem się, co sprawia, że w jego cieniu panuje przyjemny chłód.