Trendy w projektowaniu stron internetowych

Trendy w projektowaniu stron internetowych

26 views
0

Przy obecnej technologii tworzenie stron internetowych jest niezwykle proste. Dziś nie trzeba znać już skomplikowanych języków programowania. Wszystko ułatwiają choćby systemy CMS. Ważne jest jest to, aby stronę tworzyć w sposób prawidłowy. Oto kilka najważniejszych trendów w tym zakresie.

Przede wszystkim cel

Projektując stronę internetową przede wszystkim pamiętać należy o jej celu. Każda strona musi taki cel posiadać. Jeśli strona nie posiada celu wówczas użytkownicy nie do końca będą wiedzieć co na takiej stronie mają zrobić, a tym samym my nie będziemy wiedzieć czego od nich oczekiwać. W takim przypadku nie będzie możliwości oceny czy strona jest skuteczna.

Ważny jest minimalizm

Obecnie projektowanie stron internetowych opiera się na prostocie. Im mniej tym lepiej. Wszystko po to, aby ułatwić użytkownikowi poruszanie się po serwisie. Strona powinno jasno prezentować użytkownikowi wspomniany wyżej cel. Sam użytkownik musi szybko i łatwo odnaleźć wszelkie informacje jakie go interesują. Projektując stronę warto zastanowić się czy nie znajdują się na niej jakieś elementy, które mogłyby rozpraszać użytkowników. Jeśli tak to należy je oczywiście usunąć.

Rozwiązania standardowe

Każdy chciałby, aby jego strona była nowoczesna i innowacyjna. Nie ma w tym oczywiście nic złego. Ale wszystko ma także swoje granice. W internecie panują pewne zasady, także te dotyczące poruszania się na po stronach internetowych. Użytkownicy są do nich przyzwyczajeni. Projektując stronę nie można o tym zapominać, np. tworząc menu czy projektując całą nawigację. Nie można rzucać kłód pod nogi użytkownikom.

Odpowiednia grafika

Projektowanie stron internetowych to także projektowanie odpowiedniej grafiki. Już wcześniej wspomniano o minimalizmie. Tworząc szatę graficzną nie można o tym zapominać. Grafika musi być ładna dla oka, musi użytkownika przyciągać i pomagać mu w poruszaniu się po stronie internetowej. Ale wszystko z rozwagą. Trzeba pilnować, aby nie osiągnąć efektu odwrotnego.

Jak zatem widać istnieje kilka kluczowych zasad, których bezwzględnie należy się trzymać projektując stronę internetową. Dzięki temu strona będzie nie tylko efektywna wizualnie, ale będzie także skuteczna w swoim działaniu.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio