Uczelnie w Poznaniu czy we Wrocławiu? Gdzie wybrać się na studia?

Uczelnie w Poznaniu czy we Wrocławiu? Gdzie wybrać się na studia?

67 views
0

Studia w Poznaniu czy we Wrocławiu? Wybór uczelni nie jest łatwy. Istnieje cała masa instytucji do wyboru, a wszystkie oferują różne przedmioty i różne kursy. Wybieranie między nimi, z niejasnym pomysłem na siebie, jest prawdziwym wyzwaniem. Na początek, musisz się zastanowić, jakie są Twoje priorytety i główne wymagania wobec uczelni? Czy mają to być studia najwyższej rangi? Takie uczelnie są dobrze oceniane, ale możesz nie mieć możliwości wzięcia modułów poza określony obszar tematyczny. A co z miejscami pracy? Niektóre kursy oferują studentom cały rok w wybranej przez nich branży. Inne mogą dać Ci szansę studiowania za granicą. Chodzi o upewnienie się, że wiesz, czego oczekujesz od danej uczelni.

 

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Edukacja na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu  jest prowadzona w europejskim standardzie kształcenia. Uczelnia oferuje szeroki wybór kierunków studiów i specjalności – głównie nauki techniczne, weterynaryjne, rolnicze oraz biologiczne –kończące się zdobyciem wykształcenia wyższego z następującymi stopniami: inżynier, licencjat, magister oraz doktor. Studia odbywają się w trybie dziennym oraz zaocznym.  Jeże chcesz dowiedzieć się szczegóły rekrutacji, czesne da studiów zaocznych kliknij w link – http://www.uczelnie.pl/miasto/wroclaw/. Sale dydaktyczne i laboratoria uczelni są nowocześnie wyposażone. Uniwersytet posiada również nowoczesne obiekty sportowe wraz z krytą pływalnią. Domy studenckie mają pokoje o wysokich standardach. Uczelnia daje również możliwość rozwijania swoich naukowych pasji i zainteresowań w studenckich kołach naukowych. Aktywnie działające Biuro Karier pomaga wypromować absolwentów, gromadzi oferty pracy oraz kontakty z potencjalnymi pracodawcami.

 

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Uczelnia od lat uznawana jest za jedną z najlepszych uczelni medycznych w Polsce. Cztery wydziały oferują 18 kierunków studiów. Wydział Lekarski, kształci lekarzy specjalistów w trybie dziennym lub zaocznym. Lekarski kierunek jest najbardziej obleganym kursem na tej uczelni.  3 pozostałe wydziały to Wydział Lekarski II z najbardziej popularną dietetyką, Wydział Farmaceutyczny oraz Wydział Nauk o Zdrowiu. Dzięki przynależności uczelni do międzynarodowych przedsięwzięć, studenci mogą kształcić się z wykorzystaniem medycznego sprzętu najnowszej generacji. Uniwersytet prowadzi również wymianę studentów studiów dziennych, którzy mają okazję przez semestr lub cały rok studiów realizować swoje pasje w innych uczelniach.

Na naszej stronie internetowej http://www.uczelnie.pl/miasto/poznan/ znajdziesz listę wszystkich poznańskich uczelni i nie tylko, natomiast omówimy jeszcze jedną  uczelnię na Dolnym Sląsku – Politechnikę Wrocławską.

 

Politechnika Wrocławska

Uczelnia prowadzi studia I, II i III stopnia oraz studia podyplomowe w następujących trybach: studia stacjonarne i niestacjonarne. Politechnika Wrocławska oferuje 51 różnych kierunków kształcenia na 16 wydziałach oraz ponad 130 specjalności. Jakość kształcenia jest zgodna z zasadami Wielkiej Karty Uniwersytetów Europejskich. Uczelnia daje możliwość doskonalenia zawodowego w ramach praktyk i staży oferowanych przez firmy zarówno polskie, jak i zagraniczne. Ponad 170 kół naukowych zapewnia rozwój osobisty w  organizacjach studenckich oraz agendach kultury.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną wszystkich uczelni tych obu miast na naszej stronie internetowej.