Czego nie trzeba i nie warto zabierać na wczasy do Turcji

Czego nie trzeba i nie warto zabierać na wczasy do Turcji

0

 

O wszystkich rzeczach, które dobrze jest zabrać ze sobą na wakacje do Turcji można znaleźć wiele informacji. Bardzo szczegółowe listy tego wszystkiego, co warto ze sobą zabrać na wakacje znajdziemy w wielu miejscach. Najlepiej opisano to tutaj i do tego wpisu odsyłamy wszystkich, którzy chcą wiedzieć, co zabrać na wakacje do Turcji. Nie ma sensu dokładniej się nad tym rozwodzić, w skrócie napiszemy, że na pewno trzeba zabrać ubrania, ładowarki, telefony, lekarstwa, których musimy używać. Czyli wszystko to, co ułatwia nam normalne funkcjonowanie i ma wpływ na nasze samopoczucie i na nasze zdrowie. Zatem pora napisać, czego nie warto zabierać na wypoczynek w Turcji.

Czego nie musimy zabierać na wakacje do Turcji?

Pewne jest, że w Turcji będzie czekała na nas słoneczna, piękna pogoda. Przy niewielkim wysiłku z naszej strony, nawet po tygodniowych wakacjach wrócimy z piękną, brązową opalenizną. W tym celu na początku naszych wakacji, warto odwiedzić hamam w Turcji i poddać się w nim zabiegom pielęgnacyjnym. Można też liczyć na ciepłe morze, ciepłą wodę w basenie. I kiedy mowa o basenie i morzu, myślimy zapewne o zabraniu akcesoriów do pływania. I właśnie to jest jedna z tych rzeczy, których nie należy ze sobą zabierać.

  • Materac do pływania, wszelkiego rodzaju piłki plażowe, maski do nurkowania, piankowe makarony to coś, czego nie warto zabierać z Polski do Turcji. W wielu przypadkach w hotelu czy nad basenem bez problemu za darmo możemy z takie sprzętu korzystać. Jeśli chcemy jednak mieć swój sprzęt do pływania, to możemy go kupić na miejscu. Nie dość, że uda się nam go kupić taniej niż w Polsce, to jeszcze nie będzie nam zabierał miejsca w bagażu. Można trzymać go na hotelowym balkonie a po wakacjach zostawić, dać komuś, albo próbować odsprzedać. Wielu turystów z nowego turnusu, chętnie od nas odkupi taki sprzęt.
  • Skoro jesteśmy przy wodzie, to wspomnieć należy o butach do chodzenia w wodzie. W Polsce są one stosunkowo drogie, w Turcji kupimy je znacznie taniej. Oczywiście, jeśli macie buty z poprzednich wakacji, to zabierzcie je ze sobą. Ale jeśli specjalnie chcecie je kupić, to może lepiej zrobić to na miejscu? Wybór jest spory a ceny naprawdę niższe niż w kraju.
  • Nie zabierajcie też zbyt dużego zapasu kosmetyków do opalania. W Turcji bez problemu je kupicie. Co więcej, są one tańsze. I nie ma obaw, że nie dostaniecie swoich ulubionych kosmetyków. W Turcji, w Alanyi są te same sieciówki, które są u nas. Lubicie robić zakupy np. w Rossmanie? No to będziecie zadowoleni. Kosmetyki do opalania, kosmetyki po opalaniu, to wszystko dostaniecie tutaj bez najmniejszego problemu.

 

To nie wszystkie rzeczy, których nie warto zabierać na wczasy w Turcji. Niektórzy dodadzą do tego np. komputer, bo będą chcieli odpocząć. Niektórzy bez niego nie wyobrażają sobie wakacji. Pamiętajcie o tym, że każda zbyteczna rzecz obciąża wasz bagaż i przez to mniej prezentów i pamiątek zmieści się do walizki. Ceny w Turcji są niższe niż w Polsce, więc niektóre rzeczy, opłaca się kupić na miejscu.