Czy drewniane domy zapewnią nam komfort na lata?

Czy drewniane domy zapewnią nam komfort na lata?

0

Budownictwo murowane jest coraz rzadziej wybierane przez indywidualnych inwestorów i budowy domów jednorodzinnych. Dzisiaj buduje się inaczej – szybciej i taniej. I pomimo zdania wielu, że jedynym słusznym domem jest dom murowany, Polacy chętnie korzystają z pomocy firm budujących szkieletowo. Czy taki dom okaże się strzałem w dziesiątkę?

Drewniane domy w Polsce – co warto o nich wiedzieć?

Budowa domu drewnianego znacząco różni się od klasycznej budowy domu murowanego. Przede wszystkim chodzi o same materiały – konstrukcja domu z drewna wykonywana jest szkieletowo, z desek drewnianych. Budowa takiego domu może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku, a jedynym elementem, który wymaga wyschnięcia, są fundamenty. Dom drewniany budowany jest w czasie od 2 do 8 miesięcy – wszystko zależy od tego, w jakim stanie ma być on oddany: surowym zamkniętym czy deweloperskim. Do rozpoczęcia budowy niezbędny jest projekt – zaoferuje nam je np. firma mawit.com.pl. Wśród najchętniej wybieranych projektów wymienia się drewniane domy z możliwością zabudowania poddasza, domy piętrowe. To, co zwraca uwagę to duża ilość światła na parterze – architekci zadbali o to, aby wnętrza były dobrze oświetlone, co przekłada się na optyczne powiększenie pomieszczeń.

Czy dom drewniany spełni nasze oczekiwania?

Wiele osób zastanawiam się, czy domy z drewna będą zapewniać odpowiedni poziom komfortu, ciepła. Producenci uspokajają, że domy są docieplane w sposób nowoczesny i innowacyjny. Oznacza to zastosowanie różnorodnych metod dociepleniowych jednocześnie. Jako klienci możemy również wzbogacić termoizolację poprzez zastosowanie wybranych materiałów. Wielu właścicieli domów szkieletowych zdecydowało się także na wykorzystanie okien pasywnych, które wspierają utrzymywanie ciepła wewnątrz domu.