Depilacja laserowa – ogólne informacje

Depilacja laserowa – ogólne informacje

0

Dzięki depilacji laserowej wiele osób uzyskało zwiększoną pewność siebie, a także oszczędziło sporo czasu i wbrew pozorom pieniędzy. To, że depilacja laserem jest większym, jednorazowym wydatkiem – spora część osób wie. Jednak nikt nie zwraca uwagę na to, że inne metody również kosztują, a trzeba będzie ich używać do końca życia. Depilacja laserem to spokój na dobre!

 

Depilacja laserowa – jak działa i od czego zależy

Wszystko opiera się o działanie lasera. To skoncentrowane urządzenie emituje wiązkę światła o danej długości fali i mocy, którą z reguły ustawia osoba przeprowadzająca zabieg. Jednak w dzisiejszych czasach urządzenia są na tyle nowoczesne, że same ustawiają te parametry synchronizując się z karnacją osoby, która poddaje się depilacji.

Jedne osoby mają łatwiej, a inne trudniej. W przypadku osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami depilacja laserowa działa o wiele łatwiej. Dzieje się tak poprzez fakt kontrastu ciemnych włosów i jasnej skóry. Melanina nagrzewająca się pod wpływem wiązki światła niszczy cebulki włosowe zapewniając skuteczność depilacji do końca życia. Osoby z jasnymi włosami mogą mieć większe kłopoty z uzyskaniem idealnej gładkości, jednak z reguły wystarczy po prostu udać się na większą liczbę zabiegów.

 

Sprawdź: Depilacja laserowa Warszawa

 

Depilacja laserowa jest procesem bezinwazyjnym – oznacza to, że jest bardzo bezpieczna. Jednak jak każdy, nawet najbezpieczniejszy zabieg ma swoje przeciwwskazania. Powinno się ich przestrzegać, aby nie doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Dlatego zabronione jest opalanie się, chodzenie do sauny, używanie peelignów czy obecność chorób jak cukrzyca czy choroby skóry(np. atopowe zapalenie skóry).

 

 

Depilacja laserowa Warszawa Mokotów

Depilację laserową dobrze jest przeprowadzać w profesjonalnych salonach obecnych w największych miastach Polski. Warszawska dzielnica – Mokotów bogata jest w ciekawe miejsca charakteryzujące się wysokiej jakości sprzętem, dobrymi opiniami i dobrze wykształconym personelem. Przykładem jest sieć salonów depilacja.pl obecna właśnie w tym miejscu.