Jak łóżka z drewna poprawią nasz komfort?

Jak łóżka z drewna poprawią nasz komfort?

0

W poszukiwaniu idealnego łóżka dla nas czy naszego dziecka jesteśmy w stanie przejść wiele sklepów. Poszukiwania te najczęściej kończą się kupnem modelu, który podoba nam się wizualnie, ale zazwyczaj również przekracza założony budżet. Finalnie też kupujemy meble z materiałów o względnej odporności na uszkodzenia. Może zamiast klasycznych łóżek z desek meblowych warto wybrać coś trwalszego? Na przykład łóżko drewniane!

Łóżka z drewna – poznaj tworzywo odporne na uszkodzenia

Łóżka z drewna tworzone są przez konkretnych producentów – na ich stronach internetowych poznamy pełną ofertę, a w wybranych sklepach stacjonarnych zobaczymy wybrane modele na żywo. Niezwykle szeroki wybór ma do zaoferowania sklep notodo.pl, który jest jednym z największych dostawców w Polsce. Czy łóżka z drewna różnią się od klasycznych łóżek dostępnych w niskich cenach?

Podstawową różnicą jest tworzenie ramy łóżkowej z litego drewna. Tworzywo takie jest odporne na uszkodzenia, odkształcenia, wyginanie, ścieranie. Wszystko za sprawą wysokiej gęstości surowca – lite drewno stanowi jeden z najtwardszych materiałów stolarskich. W Polsce pozyskiwane jest z takich gatunków jak dąb, buk, sosna. Zróżnicowanie takie pozwala też na uzyskanie rozmaitej kolorystyki późniejszych mebli. Sam kolor litego drewna może być zmieniany również przy pomocy bejc i lakierów. Zanim jednak drewno trafi na stoły stolarskie musi być odpowiednio wyselekcjonowane oraz wysuszone.

Dlaczego lite drewno jest tak cenione przez kupujących?

Z pewnością podstawą jest fakt, że jest ono odporne na uszkodzenia i na długie lata zachowa swój piękny wygląd. Meble z litego drewna tworzone są przez młodych designerów, którzy znają potrzeby i oczekiwania klientów. Tworzą łóżka nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.