Jak wygląda operacyjne leczenie nietrzymania moczu?

Jak wygląda operacyjne leczenie nietrzymania moczu?

0

Kobiety dowiadujące się, że operacyjne leczenie nietrzymania moczu będzie w ich przypadku najskuteczniejsze, zwykle nie ukrywają, że jest to dla nich powód do zmartwień. Słowo operacja kojarzy się przecież ze skomplikowanym zabiegiem, często wiążącym się ze sporym ryzykiem. Jak jest zatem w rzeczywistości i czy faktycznie jest się czego bać?

Rodzaj zabiegu zawsze dopasowywany jest do charakteru schorzenia, co do zasady jednak pacjentkom proponowana jest beznapięciowa taśma, która ma podtrzymywać cewkę. Wprowadzenie jej do kobiecego organizmu wymaga zabiegu, operacja nie należy jednak do szczególnie obciążających, a choć wiąże się z ryzykiem powikłań, te ostatnie nie jest wcale duże. Co ważne, efekt jest natychmiastowy i nawet, jeśli nietrzymanie moczu nie znika całkowicie, jego uciążliwość znacząco się obniża. Zabieg można wykonywać w znieczuleniu miejscowym, co zawsze zmniejsza ryzyko. Hospitalizacji nie da się uniknąć, ponieważ jednak trwa ona od dwóch do trzech dni, leczenie operacyjne wcale nie dezorganizuje codziennego funkcjonowania.

Nietrzymanie moczu

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nietrzymania moczu sprawdź skuteczne metody leczenia – szpital.medfemina.pl/nietrzymanie-moczu.