Jakie sztućce wybrać?

Jakie sztućce wybrać?

0

Wybór sztućców na nasz stół tylko pozornie wydaje się prosty – obecnie producenci zaskakują nas nie tylko nowoczesnym designem, ale przede wszystkim: wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Szukając pięknych sztućców do jadalni powinniśmy zwrócić uwagę na szereg aspektów, które finalnie wpłyną na jakość naszych posiłków. Gdzie szukać najlepszych sztućców?

Jakie powinny być idealne sztućce?

Wśród najważniejszych zagadnień związanych ze sztućcami wymienia się przede wszystkim wygląd – pragniemy, aby na naszych stołach znajdowały się elementy zaprojektowane z dużą precyzją. Sztućce powinny przykuwać wzrok, zachwycać detalami, ale również odpowiednio leżeć w ręce. Profilowanie rękojeści jest konieczne, aby nóż czy łyżka dobrze leżały w dłoni. Nie mniej ważne jest wyważenie – bez tego używanie sztućców może okazać się mocno problematyczne.

Co oferują topowi producenci?

Współcześnie sztućce tworzy się w oparciu o nowoczesne, trwałe materiały. Zastosowanie stali szlachetnej 18/10 pozwoliło na stworzenie produktów wysoce odpornych na korozję, odkształcenia. Takie sztućce bez obaw możemy czyścić w zmywarkach automatycznych.

Na stronie Gerlach.pl znajdziemy zestawy dla 6 lub 12 osób, w skład których wchodzą noże, widelce, łyżki, łyżeczki do herbaty, ale również łyżki do sałat, łyżki wazowe, łyżki do sosów i wiele innych. W ofercie producenta znajdziemy też specjalne zestawy sztućców dla dzieci (często ozdobione uroczymi grawerami), jak i dedykowane sztućce (łyżeczki do kawy, widelczyki do ciasta, łyżeczki do herbaty, łopatki do tortu).

Design ma znaczenie!

Wiele uwagi przykłada się dzisiaj do projektu sztućców oraz sposobu ich zdobienia. W kolekcjach producentów znajdziemy zestawy wzorowane na klasycznych motywach, jak również najnowszych trendach. Wybierając sztućce zwracajmy uwagę na ich linię, sposób profilowania, możliwość grawerów.