Na czym polegają szkolenia skiturowe?

Na czym polegają szkolenia skiturowe?

0

Wycieczki skiturowe to prawdziwa gratka dla fanów narciarstwa. To górskie podejście na szczyt góry w nartach, pozwalające zwiedzać niedostępne szlaki górskie, obcować z dziką przyrodą i zdobywać doświadczenie, jakiego nie uda się otrzymać podczas zjazdów z popularnych stoków narciarskich z wyciągami.

Czym są szkolenia skiturowe?

Zanim zacznie się korzystać z uroków skiturów, warto skorzystać z programu szkoleń skiturowych oferowanych przez doświadczone szkoły instruktorskie.To kilkugodzinne wyprawy w góry, odbywające się zarówno po polskiej, jak i po słowackiej stronie Tatr. Doświadczona kadra przeprowadza z uczestnikami szkoleń lekcje teoretyczne, dotyczące zachowania w górach, wyposażenia i sprzętu skiturowca, bezpiecznego poruszania się w nartach. Następnie uczestnicy wyruszają w góry, na dzikie górskie szlaki, gdzie sprawdzają dotychczas zdobytą wiedze w praktyce.

Przebieg szkoleń skiturowych

Szkolenia skiturowe w odróżnieniu od wycieczek skiturowych trwają kilka godzin i przeprowadzane są niezwykle powoli. Ważne jest, aby uczestnicy mieli okazję porozmawiać ze sobą i z instruktorami, by mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami i na bieżąco rozwiązywać swoje trudności. Podczas szkolenia uczestnicy zdobywają wiedzę na temat podstaw podejścia, a także techniki zjazdu. Dowiadują się, jak zakładać, zdejmować i przechowywać foki, aby poruszać się w nich maksymalnie komfortowo. Instruktorzy przekazują też wiedzę na temat pokonywania stromych odcinków stoku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szkolenia skiturowe – http://www.skiturowebeskidy.pl/.

Efekty szkolenia skiturowego

Bardzo ważnym elementem szkoleń jest nauka o zagrożeniach, jakie mogą czyhać na każdego turystę wchodzącego na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz nauka o lawinach. Szkolenia te pozwalają też zdobyć podstawową wiedzę na temat poruszania się na nartach w górach, oraz zjeżdżania na nich z nieuczęszczanych szlaków. Okazuje się, że technika zjazdu skiturowego jest zgoła inna, niż w przypadku zjazdu na stoku narciarskim. Bardzo ważną częścią szkoleń skiturowych jest również obcowanie z dziką górską przyrodą, wzmacnianie swojej odporności i poprawa kondycji, poprzez miłą, niezobowiązującą wycieczkę górską w niezwykłej atmosferze. Dzięki przebyciu takiego szkolenia, uczestnicy będą mogli swobodnie brać udział w wycieczkach skiturowych, które na pewno rozwiną w nich górskiego bakcyla i sprawią, że wyprawy w góry staną się fascynujące jak nigdy dotąd. Osoby, które nie są przekonane czy warto brać udział w skiturach dzięki szkoleniu mogą wypożyczyć sprzęt i przekonać siebie do tej fantastycznej przygody.