Narzędzia do pielęgnacji paznokci

Narzędzia do pielęgnacji paznokci

0

Narzędzia do manicure są potrzebne nie tylko kobietom, ponieważ utrzymanie schludnego wyglądu paznokci jest ważne dla wszystkich. Akcesoria do paznokci są ważnym elementem prawie każdej damskiej torebki. Minimalny zestaw do pielęgnacji dłoni składa się z nożyczek, obcinaczy i pilnika do paznokci, który pomoże nadać im schludny kształt.

Wybieramy narzędzia z doskonałym ostrzem

Nożyczki do paznokci występują w trzech rodzajach: do paznokci, skórek i uniwersalne. Różnią się kształtem i ostrością. W takich nożycach ostrza charakteryzują się płynnym przejściem szerokości. Szeroka część jest potrzebna do skorygowania długości paznokcia, węższa do przycinania naskórka. Takie akcesoria do paznokci są najbardziej użyteczne.

Najważniejszym parametrem wyboru nożyczek do manicure jest jakość ostrzenia. Można go przetestować na serwetce lub plastikowej torbie. Jeśli nożyczki tną dobrze bez obciążeń dla ręki, narzędzie jest dobrze naostrzone. Ostrość narzędzi do paznokci bezpośrednio wpływa na szybkość i jakość pracy. Jeśli nożyczki są tępe, rozerwą i zranią skórę. Małe otwarte rany są bramą do infekcji, dlatego ostrzenie jest tak ważne.

Przy wyborze nożyczek, obcinaczek lub innych narzędzi tnących ważne jest również zwrócenie uwagi na odległość między krawędziami tnącymi. W nożyczkach musi być minimalna, a ich skok powinien być płynny i jednolity. W obcinaczkach krawędzie tnące powinny stykać się równolegle.

Liczy się również jakość wykonania. Ostrza powinny zamykać się płynnie i całkowicie i być na tym samym poziomie. Nie powinny mieć zadrapań, nacięć ani nierówności, powinny być dobrze naostrzone. Na opakowaniu często jest umieszczane oznaczenie stali, z której wykonane są ostrza i to świadczyć może o klasie narzędzia.

Bardzo wygodne narzędzie

Akcesoria do paznokci uzupełnia Pusher. To specjalne narzędzie do odsuwania skórek. Może być wykonany z drewna, plastiku lub stali. Lepiej jest wybrać narzędzie wielokrotnego użytku ze stalową końcówką. Jest łatwe do dezynfekcji i wygodne w obsłudze. Krawędzie narzędzia z drewna lub tworzywa sztucznego szybko się odkształcają.

Z jednej strony popychacza znajduje się łopatka do odsuwania naskórka, z drugiej może znajdować się ostrze do usuwania warstwy naskórka, która jest szczególnie dobrze dopasowana do płytki paznokcia.

Pilnik o optymalnej sztywności

Akcesorium do paznokci, bez którego trudno sobie wyobrazić kompletny zestaw do pielęgnacji paznokci jest pilnik.Wybierając pilnik do paznokci, ważne jest, aby zwracać uwagę na materiał, z którego jest wykonany, kształt i sztywność. Pilniki są, metalowe, ceramiczne i szklane.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.