Prawo jazdy kat C

 Prawo jazdy kat C

0

Kiedy chcemy się poruszać po drogach pojazdami trochę cięższymi, nie wystarczy nam już posiadana przez niemal wszystkich kierowców kategoria b. Niezbędne jest prawo jazdy kategorii C, które daje nam możliwość korzystania z pojazdów o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 tony, z przyczep lekkich oraz niektórych maszyn rolniczych (ciągników samobieżnych).

Specyfika cięższych pojazdów

Czasami można spotkać się z twierdzeniem, że prawo jazdy kategorii c to przede wszystkim wymóg formalny, który w dużej mierze jest zbędny. Jest to jednak bardzo niemądre podejście, z którym Automobilklub Polski walczy. Samochód ciężki zachowuje się bowiem wyraźnie inaczej na drodze, inaczej wchodzi w zakręty, jego masa jest inaczej rozłożona a to, co ujdzie nam na sucho w samochodzie lżejszym, w tym wypadku może spowodować naprawdę poważne problemy. Warto jest poważnie potraktować kurs na prawo jazdy kat c, zwłaszcza jeśli prowadzony jest przez doświadczony ośrodek, taki jak Automobilklub Polski, bo to kwestia naszego bezpieczeństwa.

Szkoła prawa jazdy w Warszawie

Chcesz zapisać się do profesjonalnej szkoły jazdy z wysoką zdawalnością?  Wybierz ofertę szkoły AutomobilKlub Polski –  www.automobilklubpolski.pl. Oferujemy kursy prawa jazdy kategorii  A1, A, B, BE, C, CE i D.