Rattanowe krzesła na taras – powiew egzotyki

Rattanowe krzesła na taras – powiew egzotyki

0

 

Ogród jest miejscem, w którym możemy obcować z naturą. To właśnie starannie zaaranżowany ogród pełen bujnych roślin, drzewek rzucających kojący cień i pachnący kwiatami pozwala na chwilę oderwać się od codzienności i odpocząć w napawającej spokojem scenerii. Doskonałym uzupełnieniem naturalnej aranżacji są rattanowe krzesła na taras. Dlaczego warto wyposażyć swój ogród właśnie w modele z rattanu? Z czym zestawić nowe krzesła? Sprawdź!

Wygodne i stylowe krzesła na taras

Krzesła na taras wyplatane z egzotycznego rattanu są niekwestionowanym hitem w modnych ogrodach. Plecione, lekkie krzesła szczególnie dobrze prezentują się w ogrodach inspirowanych stylem kolonialnym oraz rustykalnym. Surowa plecionka podkreśla naturalny charakter kompozycji i wnosi do aranżacji nutę egzotyki. Plecione krzesła tworzą zgrany duet ze stołami zbudowanymi z innego, naturalnego materiału – egzotycznego drewna tekowego. Połączenie solidnego, ciężkiego stołu z subtelnymi krzesłami jest pewnym przepisem na sukces!

Krzesła rattanowe są lekkie, a jednocześnie solidne. Warto jednak pamiętać, że rattan, podobnie jak inne naturalne materiały używane do produkcji mebli, „nie lubi” wilgoci. W okresie jesienno-zimowym należy zabezpieczyć meble w suchym, przewiewnym miejscu, a przed rozpoczęciem sezonu zaimpregnować je specjalnym środkiem.

Meble rattanowe Vimine – stwórz swój rajski ogród

Najmodniejsze krzesła na taras znajdziesz w katalogu marki Vimine! Producent oferuje designerskie krzesła składające się z plecionych siedzisk i metalowych podstaw nadających całości nowoczesnego rysu. Meble popularnej marki znajdują zastosowanie nie tylko w ogrodach, ale również stylowych wnętrzach. Co ważne, meble rattanowe Vimine tworzone są od podstaw ręcznie z ekologicznego surowca pozyskiwanego z pni palm rotangowych uprawianych na indonezyjskich plantacjach zrównoważonego rozwoju.