Wygodna kuchnia z wyspą do siedzenia

Wygodna kuchnia z wyspą do siedzenia

0

Kuchnia z wyspą do siedzenia jest bardzo wygodną opcją. Wbrew pozorom, nie jest to tylko rozwiązanie do dużych pomieszczeń. Jeżeli ktoś umiejętnie urządzi małą kuchnię, może również pomyśleć o takim rozmieszczeniu również tam.

Otwarta i zamknięta kuchnia z wyspą do siedzenia

Dużo osób myśli, że wyspa może znajdować się tylko w otwartych pomieszczeniach. To fakt – jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale nie można zapominać o tym, że również w zamkniętych kuchnia wyspa spisuje się równie dobrze. Jak więc widać, jest to opcja dla wszystkich osób. Niezależnie od tego, czy ma się kuchnię otwartą, czy też zamkniętą. Należy jednak pamiętać o tym, aby wyspa nie przeszkadzała w swobodnej komunikacji. Trzeba umieścić ją w takim miejscu, aby można było dojść do każdej szafki bez najmniejszych problemów.

Jakie są warunki we wnętrzu?

Aby kuchnia z wyspą do siedzenia mogła zostać swobodnie zaplanowana, należy sprawdzić, jakie warunki ona oferuje. Po pierwsze – całe pomieszczenie musi mieć minimum 15m2. W innym wypadku nie będzie możliwości do tego, aby stworzyć wyspę kuchenną na środku. Taka powierzchnia sprawi, że w kuchni nie będzie zbyt ciasno. Wyspa zalecana jest również do kwadratowych lub prostokątnych pomieszczeń. W okrągłych nie jest to zbyt dobre rozwiązanie – chyba, że sama wyspa będzie również w kształcie okręgu. Chodzi tu nie tylko o swobodną komunikację, ale również estetykę całego wnętrza. Należy bardzo mocno uważać na aranżację kuchni, gdzie ma znajdować się wyspa do siedzenia.