Zaprojektuj kuchnię swoich marzeń i czuj się w niej komfortowo!

Zaprojektuj kuchnię swoich marzeń i czuj się w niej komfortowo!

0

Aranżując naszą własną kuchnię często skupiamy się przede wszystkim na meblach i dodatkach, zostawiając sobie na ostatnią chwile kupno wyposażenia takie jak garnki, patelnie czy noże. Duża ilość produktów tego typu na rynku daje złudne wrażenie, że bez trudu nabędziemy dobrej klasy elementy wyposażenia. W takim myśleniu tkwi błąd!

Wybierz garnki wysokiej klasy, poznaj materiały

Chcąc mieć pewność, że zakupiony zestaw garnków będzie służył nam długie lata konieczne jest pochylenie się nie tylko nad materiałami, ale i nad technologiami. Współcześnie nowoczesne garnki, noże i patelnie zaskoczą nas pod każdym względem. Wykorzystywane do ich produkcji materiały są wysoce odporne na uszkodzenia, ścieranie, działanie wysokich temperatur. Zestawy garnków tworzone są ze stali nierdzewnej 18/10 – jest to tworzywo odporne na odkształcenia, wilgoć, wysoką temperaturę. Garnki stalowe możemy wykorzystywać na wszystkich rodzajach kuchenek. Pokrywki ze szkła hartowanego doskonale przylegają do rantu garnka, a niewielki odpowietrznik pozwala na odparowanie nadmiaru wody.

Na uwagę zasługują również uchwyty: są one profilowane, często tworzone z materiałów antypoślizgowych, aby możliwe było wygodne podnoszenie czy przenoszenie garnków i patelni, również wypełnionych gorącymi potrawami. Garnki posiadają lejki, cedzaki i wewnętrzne miarki do odmierzania płynów.

Patelnia, która poprawi smak smażonych potraw

Smażone potrawy smakują wyjątkowo, bez względu na to, czy jest to mięso, ryby czy warzywa. Szukając idealnej patelni warto wybrać patelnie ceramiczne, których dno wyściełają specjalistyczne powłoki. Pozwalają one na smażenie na minimalnej ilości tłuszczu i jednoczesne zmniejszanie kaloryczności potraw. Powłoki ceramiczne zmniejszają również ryzyko przypalenia przygotowywanych potraw.