Śledzenie samochodów ciężarowych na mapie świata

Śledzenie samochodów ciężarowych na mapie świata

0

Samochody ciężarowe są niezwykle drogimi pojazdami dlatego warto mieć je na oku. Prowadząc firmę przewozową bardzo często wyjeżdżają na bardzo dalekie trasy stąd trudno stale je pilnować. W takim wypadku aby stale czuwać nad swoim dobytkiem i przewożonym towarem warto zaopatrzyć się w nadajniki, które monitorują położenie aut na mapie. Montując w swoich pojazdach systemy telematyczne można zaopatrzyć je w bardzo chwalony monitoring GPS dla pojazdów, który zapewnia im ogromną ilość zalet.

System telematyczny z monitoringiem pojazdów ciężarowych 

Chcąc zdecydować się stałe śledzenie samochodów ciężarowych bardzo dobrą metodą jest zaopatrzyć się w system telematyczny. Nie dość, że przynosi on ogrom różnorodnych możliwości usprawniających działanie firmy to jeszcze stale monitoruje pojazdy na mapie GPS. Takie podejście zapewnia nie tylko spokój ducha właścicieli samochodów, ale również zabezpieczenie przed przykrymi kradzieżami. Niestety w dzisiejszych czasach żaden samochód ciężarowy nie może czuć się na drogach w 100% bezpiecznie. Nawet stojąc na strzeżonych parkingach nie raz słyszało się o próbach odbijania samochodów ciężarowych. Po takim ,,ataku” dobrze zabezpieczony monitoring GPS jest bardzo często jedynym ratunkiem pozwalającym na odzyskanie skradzionego samochodu.

Aktualne analizowanie stanu położenia samochodów ciężarowych może również usprawniać proces pozyskiwania i realizowania nagłych zleceń. Czasem zdarza się, że nagle trzeba zabrać towar i przewieźć go w inne miejsce nawet zza granicy. Posiadając rozbudowaną firmę przewozową można nagle zmienić plan powrotny pojazdu ciężarowego znajdującego się najbliżej dostawcy i pozyskać nowe zlecenie zarabiając przy tym sporo pieniędzy. dodatkowo zawsze dodaje się do listy zadowolonego klienta, który być może wróci ze zleceniami w przyszłości.

Podsumowanie 

Monitorowanie GPS na mapie wraz z systemem telematycznym wpływa na wiele segmentów biznesu przewozowego. Na końcu warto wspomnieć o pomocy kierowcom w przypadku awarii i usterek na drodze. Z systemem GPS łatwiej określić ich lokalizację co przyśpiesza wezwanie pomocy – na ten aspekt również warto  zwrócić uwagę!