Czy z fotelami nowoczesnymi praca będzie szła nam lepiej w biurze?

Czy z fotelami nowoczesnymi praca będzie szła nam lepiej w biurze?

24 views
0

Dobranie i zakupienie odpowiedniego fotela do biura czy domowego gabinetu to nie lada wyzwanie. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy dzisiaj tysiące interesujących modeli, różniących się od siebie przede wszystkim kolorami, projektem, designem. Ważne jest jednak to, aby nie kupować oczami, a skupić się na funkcjonalności takiego krzesła. Co powinno być dla nas najważniejsze?

Dlaczego wybór dobrych foteli nowoczesnych jest tak ważny?

Odpowiedni fotel będzie nie tylko ozdobą naszego biura czy gabinetu – przede wszystkim jego zadaniem jest wspieranie naszego kręgosłupa, odciążanie mięśni go okalających. Dobrej jakości fotel będzie nam pomagał podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Niestety, zazwyczaj dobry czy zły fotel rozpoznajemy dopiero po kilku tygodniach użytkowania. Jeśli pojawiają się bóle – oznacza to, że fotel jest źle wyprofilowany czy niedostosowany do naszego wzrostu, sylwetki. Obecnie w sklepach znajdziemy dziesiątki foteli nowoczesnych, których producenci zadbali o odpowiednie profilowanie. Oznacza to, że fabrycznie fotel może mieć wygięte w tył oparcie, aby plecy mogły przyjąć bardziej naturalną pozycję. Szeroki wybór krzeseł i foteli znajdziemy na stronie krzesloteka.pl.

Na co zwracać uwagę kupując fotele nowoczesne?

Poza samym profilowaniem krzesła ważne są materiały wykorzystane do produkcji. Stelaże powinny być wykonywane z lekkich i odpornych na uszkodzenia materiałów. Tapicerowanie krzesła wykonywane jest zazwyczaj z tkanin bawełnianych z dodatkiem włókien syntetycznych. Taki zestawienie pozwala na stworzenie tkaniny odpornej na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Producenci tworzą także modele z możliwością regulowania wysokości siedziska, odchylenia oparcia czy podłokietników.