Lampki obrysowe LED TIR – klasyczne czy na ramionach?

Lampki obrysowe LED TIR – klasyczne czy na ramionach?

0

Kierowcy przy kompletowaniu oświetlenia do swoich samochodów i przyczep często rozważają, która z opcji jest lepsza i praktyczniejsza. Oferta sklepu Egkal.pl proponuje lampy obrysowe led w klasycznej formie oraz światła obrysowe ledowe w nieco bardziej nowoczesnej odsłonie na specjalnie skonstruowanych, gumowych ramionach. Która z opcji nadaje się najlepiej do wskazanych modeli samochodów i przyczep? wybierając lampy obrysowe ledowe, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów!

 

Lampy obrysowe do przyczepki – czym dyktować wybór?

 

Jeśli wybieramy światła obrysowe  LED do przyczepki (https://egkal.pl/6-lampy-obrysowe), konieczne jest dopasowanie ich do wielkości naczepy. Okazać się może, że zbyt małe światła obrysowe do przyczep po zmroku będą po prostu mało zauważalne, zwiększając ryzyko wypadku. W takich wypadkach lampy obrysowe do przyczep potrzebować będą dodatkowego, technicznego wsparcia. Konstruktorzy i producenci motoryzacyjni wprowadzili zupełnie nowy pomysł wytwarzania lamp obrysowych tir na dodatkowo montowanych i wysuwanych ramionach z tworzyw sztucznych. Jest to rozwiązanie niezwykle pomocne dla kierowców, którzy pokonując dziennie setki kilometrów samochodami dostawczymi, trafiają na trasy i szosy najwyższego ryzyka, jeśli chodzi o groźne sytuacje. Na lampy obrysowe led do przyczepki, ramieniowe warto wydać nieco więcej, niż na klasyczne światła, które też są potrzebne, ale chodzi tu bardziej o kompletne zoptymalizowanie widoczności auta, a to właśnie zapewnia technologia z wykorzystaniem ramion dla świateł.

 

Światła obrysowe led do przyczepki – jaki mogą mieć kolor?

 

Decydując się na lampki obrysowe led TIR, możemy wykorzystywać różne ich kolory. Wiadomo, że im bardziej intensywny kolor lampki – tym większy poziom zauważalności na szosie w czasie trasy, a także w czasie spoczynku samochodu na parkingu, bo przecież światła led obrysowe włącza się także wtedy, by okazały samochód dostawczy był widoczny na parkingu, np. w czasie, kiedy kierowca śpi i konieczne jest zasygnalizowanie, że dane miejsce postojowe zostało już zajęte. Najczęściej przez doświadczonych kierowców wybierane są lampy obrysowe pomarańczowe, które mają wiele zalet. Gwarantują bardzo wysoki poziom emisji kolorowego światła do przestrzeni, także tej najbardziej zadymionej lub zamglonej. Fachowcy od motoryzacji polecają także czerwone lampy obrysowe tir, jeśli ktoś często porusza się po obszarach mocno zalesionych i narażonych na kolizje z powodu nietypowo ukształtowanego terenu.

 

Lampy obrysowe do naczep – idealne rozwiązanie

 

Przewożenie towarów z zastosowaniem naczep to zajęcie wymagające ogromnej odpowiedzialności. Zwłaszcza duże naczepy powodują na drodze wiele sytuacji mogących zagrażać innym kierowcom. To właśnie z myślą o kierujących pojazdami z naczepami ponadnormatywnych wielkości poleca się światła obrysowe do naczep, przystosowane do montażu na każdej wysokości ze specjalnie skonstruowanymi ramionami. Zapewniają one wyraźniejszą emisję intensywnego źródła światła, a także jednostajne położenie lampek również w sytuacjach, kiedy pojazd na drodze wykonuje różne manewry, łącznie z licznymi próbami zakręcania, hamowania czy wyprzedzania.