Jak wybrać pościel?

Jak wybrać pościel?

20 views
0

Od dawna wiadomo, że kupuje się oczami. To co ładne, może rzucające się w oczy zawsze będzie miało większe wzięcie od innych, mniej okazałych rzeczy. Tak samo jest z zakupem pościeli. Zazwyczaj kupowane są te wzorzyste, barwne, które nie do końca później sprawdzają się w łóżku. Niemal pół życia przeciętny człowiek spędza śpiąc, więc warto zadbać o to, żeby sen był jak najbardziej komfortowy, a oprócz łóżkowego stelaża i materaca najbardziej przyczyniają się do tego pościele.

Rozmiar pościeli

Wygodna pościel musi mieć odpowiedni rozmiar. Nie może być ani za duża ani za mała. Standardowym i najczęściej spotykanym rozmiarem poszewki kołdry jest 140×200 centymetrów. Często spotyka się także duże rozmiary jak chociażby 200×200, a dostępne są także inne, niestandardowe rozmiary. Większy od kołder wybór poszewek na poduszki sprawia, że z łatwością można kupić inny wymiar, aniżeli potrzebujemy, dlatego przed zakupami warto dobrze zmierzyć wkłady poduszek, których używamy.

Materiał przede wszystkim

Obecnie na rynku komplety pościeli wykonane są z najróżniejszych materiałów. Najpopularniejszą, a zarazem najtańszą opcją są pościele bawełniane, które świetnie odprowadzają wilgoć i przepuszczają powietrze, co zapobiega poceniu się i sprawia, że sen jest bardziej komfortowy. Inne pościele najbardziej popularne na rynku to wełniane, jedwabne i wykonane z lnu. Wszystkie te materiały są naturalne i spełniają wszelkie oczekiwania związane z wygodą, a przede wszystkim prawidłowym snem.

Dla alergików najbardziej polecanym rodzajem pościeli są te jedwabne i te wykonane z lnu. O ile te pierwsze wciąż zyskują popularność pomimo dość wysokiej ceny jaką trzeba z nie zapłacić, to te drugie powoli tracą na popularności.

Pościel wystrojem wnętrza!

Choć to może brzmieć dziwnie, to dobrze dobrana pościel może być idealnym dopełnieniem wnętrza każdej sypialni pod względem designerskim. Aby pościel była ozdobą, należy dobrać kolor i wzór tak, aby komponował się z wnętrzem pomieszczenia. Pościel nie musi dominować we wnętrzu. Ma je dopełniać bez zbędnego rzucania się w oczy.

Popularne są kołdry przykrywające całe łóżko. Takie zastosowanie pozwala na nieprzywiązywanie zbyt wielkiej wagi do poduszek, których i tak nie będzie widać. Dobrze, jeśli kolorystycznie komplety pościeli harmonizować będą ze stelażem łóżka, a najlepiej, jeśli uda się je dopasować do koloru paneli podłogowych. Idealnie skomponowana całość będzie cieszyć oczy, a dodatkowo wygodna pościel pozwoli każdemu odpowiednio wypocząć po ciężkim dniu.