Nowe meble ogrodowe – jakie?

Nowe meble ogrodowe – jakie?

24 views
0

Meble są ważnym elementem wyposażenia ogrodowego. To właśnie od nich zależy komfort wypoczynku na świeżym powietrzu, one wpływają na funkcjonalność i estetykę zewnętrznej strefy. Jakie meble wybrać, aby zakup w nienagannym stanie służył Tobie i domownikom przez długie lata? Sprawdź!

Niezniszczalny komplet na taras

Pierwszym kryterium, jakim powinieneś kierować się podczas zakupu wyposażenia do ogrodu, jest trwałość materiału. Zanim zdecydujesz się na rustykalny komplet z drewna lub skusisz się na plastikowe meble z promocji, zastanów się, czy tego typu produkty przetrwają starcie z deszczem, upałem, promieniowaniem UV i przymrozkami. Komplet na taras powinien być wykonany z materiałów o wysokim stopniu odporności na czynniki pogodowe. Obecnie największą trwałością wyróżniają się meble zbudowane z antykorozyjnego aluminium lub technorattanu. Oba materiały są wyjątkowo długowieczne, nie wymagają stosowania zabezpieczeń ani czasochłonnej impregnacji.

Luksusowe meble tarasowe

Asortyment sklepów oferujących meble ogrodowe jest ogromny, możesz przebierać wśród mnogości modeli zaprojektowanych w różnorodnych stylach. Architekci tworzący modne ogrody odchodzą od bogato zdobionych mebli na rzecz uniwersalnej prostoty. Stonowane kolory, minimalistyczne formy i funkcjonalne rozwiązania to przepis na modną i praktyczną kompozycję. Ciekawą alternatywą dla klasycznych zestawów składających się ze stołów i krzeseł są tapicerowane narożniki o modułowej budowie. Luksusowe meble na taras składają się z mobilnych części, które możesz dowolnie ze sobą łączyć, tworząc za każdym razem mebel dostosowany do aktualnych potrzeb. Uwagę warto również zwrócić na designerskie huśtawki w fantazyjnych formach.