Nowoczesny trunek bez alkoholu

Nowoczesny trunek bez alkoholu

5 views
0

Czy istnieje zamiennik wina alkoholowego? Okazuje się, że coraz większą popularnością cieszy się wino bez alkoholu, które zyskuje wielu zwolenników. Z jego właściwości korzystają kierowcy, kobiety w ciąży, osoby aktywnie uprawiające sport, trzymające dietę i dbające o zdrowe odżywianie, a także osoby chore.

Rodzaje

Wino białe, czerwone, różowe – okazuje się, że w przypadku wina bez alkoholu także istnieje szeroki wybór. Jest on poddany procesowi dealkoholizacji, w trakcie którego podczas produkcji wina zostaje wykluczony alkohol z jego składu. Powstaje podobnie jak zwykłe wina – w procesie fermentacji soku z winogron, podczas którego na końcu zostaje usunięty alkohol.

Wino bezalkoholowe białe

To wino przyjmuje różne odcienie brązu i koloru żółtego. Jest zazwyczaj produkowane z owoców, takich jak jabłka, agrest lub porzeczki białe.

Wino czerwone

Tworzone jest głównie z czarnych winogron, które nadają napojowi różnorodne odcienie czerwieni – purpura, wiśnia, rubin).

Wino różowe

Powstaje podobnie jak wino czerwone – z ciemnych winogron. Przyjmuje odcień jasnego różu.

Wino bezalkoholowe a kalorie

Wino bez alkoholu zawiera bardzo mało kalorii – o wiele mniej niż normalne wina. Jest to ogromny plus dla osób, które się odchudzają i prowadzą zdrowy tryb życia. W winie z alkoholem znajdują się ogromne pokłady kalorii, które są niepożądane przez organizm człowieka i przyczyniają się do wzrostu masy ciała.

Smak i zapach

Okazuje się, że wina bez alkoholu mają trochę różny aromat i smak od zwykłych win. Z pewnością większość osób zauważa tą różnicę, jednak nie jest ona tak drastyczna, jak można przypuszczać. Wykluczenie alkoholu wpływa na lekką zmianę smaku, co niektórzy uważają za wadę. Jednak plusów spożywania tego wina jest więcej niż minusów – to gwarancja zachowania zdrowia po spożyciu (nie ma mowy o kacu), niskokaloryczności i mniejsze ryzyko chorób, do których może się przyczyniać nadmierne spożywanie alkoholu. Zapobiega cukrzycy i nadciśnieniu, a także nie wpływa negatywnie na układ sercowo – naczyniowy.

Wina pozbawione alkoholu są coraz modniejsze w dzisiejszych czasach. W dobie promowania zdrowego stylu życia, ta alternatywa jest jak najbardziej pożądana. Zastępuje napój z alkoholem i może dać nowe doznania smakowe.

Wino bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com