Pergola ogrodowa dopasowana do naszych potrzeb

Pergola ogrodowa dopasowana do naszych potrzeb

177 views
0

Pergole ogrodowe to obecnie jeden z najmodniejszych dodatków, zarówno do samych ogrodów, jak i na tarasy. Eleganckie konstrukcje, tworzone z najwyższą precyzją w sposób prosty zmienią przydomową przestrzeń w wyjątkowe miejsce, idealne do odpoczynku. Co warto wiedzieć o pergolach? Czy takie rozwiązanie sprawdzi się w naszym ogrodzie?

Pergola dostosowana do potrzeb użytkownika

Pergole możemy wykorzystać na dwa sposoby: jeden to wybudowanie jej jako elementu wolnostojącego w ogrodzie, drugi to wybudowanie jej przy ścianie domu w taki sposób, aby osłaniała taras. W obu przypadkach pergole wznoszone są na konstrukcjach aluminiowych, malowanych proszkowo. Taka technologia pozwala na zminimalizowanie ryzyka działania wilgoci i powstawania rdzy. Profile aluminiowe dostępne są w szerokiej palecie kolorów – mogą być także malowane kolorami drewnopodobnymi, z pełnym usłojeniem. Konstrukcja pergoli zaprojektowana została w taki sposób, aby opierać się silnym podmuchom wiatru dochodzącym do 120 km/h. Konstrukcje tworzone są w taki sposób, aby wykorzystywać jak najmniejszą ilość podpór.

Co z zadaszeniem? Pergola ogrodowa może posiadać jeden z dwóch rodzajów dachów. Pierwszy, najbardziej pożądany, to zadaszenie lamelowe. Wykorzystane elementy aluminiowe są malowane proszkowo i mogą obracać się pod kątem 135 stopni. Dzięki temu możliwa jest pena kontrola nad przepływem światła, lepsza cyrkulacja powietrza. Lamele nie nagrzewają się, co przekłada się na zachowanie przyjemnej temperatury w cieniu pergoli.

Dach z tkanin technicznych

Drugi rodzaj zadaszenia to dach wykonywany z tkanin technicznych. Tkanina poliestrowa jest zabezpieczona warstwą poliuretanu, co dodatkowo przekłada się na odporność na działanie wilgoci, wnikanie brudu. Zadaszenia mogą być sterowane manualnie lub przy pomocy dedykowanego pilota.