Pokój dzienny – inspiracje, które uczynią przytulnym nawet najmniejsze pomieszczenie

Pokój dzienny – inspiracje, które uczynią przytulnym nawet najmniejsze pomieszczenie

120 views
0

Pokój dzienny jest pomieszczeniem tak zwanego ogólnego przeznaczenia, nic więc dziwnego, że im jest on większy, tym lepiej. Niestety, pokój w blokach bardzo rzadko imponuje swoim rozmiarem, a przecież nikt nie chce rezygnować z żadnej z pełnionych przez niego funkcji. Jak zatem zagospodarować niewielki pokój dzienny. Inspiracje przygotowane przez profesjonalnych aranżerów wnętrz z pewnością pomogą osobom, które obawiają się, że niewielka przestrzeń niejako automatycznie musi stać się składowiskiem gratów.

 

 

Kolory ważniejsze niż kiedykolwiek

Bez względu na to, jaka jest wielkość pokoju dziennego, nie można nie dostrzec tego, że jego kolorystyce poświęca się wiele uwagi. Nawet osoby, które na co dzień nie interesują się znaczeniem kolorów, potrafią analizować wpływ tychże na ludzką psychikę i sposób postrzegania wnętrza. Gdy posiadamy niewielki pokój dzienny inspiracjejasnymi kolorami wydają się silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Okazuje się przy tym, że nie ma w tym nic z przypadku. Ciemne wnętrza sprawiają wrażenie intrygujących, utrzymanie pokoju dziennego w takiej tonacji sprawia jednak, że staje się on optycznie węższy niż zwykle. Jasne kolory potrafią działać na odwrót – rozświetlają wnętrze, nadają mu lekkości i sprawiają, że nawet niewielka przestrzeń nie przytłacza.

 

Pokój dzienny – inspiracje oświetleniowe

Równie ważną rolę odgrywa odpowiedni dobór oświetlenia i nietrudno się domyślić, że im jest go więcej, tym lepiej. W niewielkim pokoju jedno źródło światła to zdecydowanie za mało zwłaszcza, że niezbyt dobrze oświetlone kąty wyglądają nieprzyjemnie i sprawiają wrażenie mrocznych. Warto zwrócić uwagę również na to, że oświetlenie punktowe znakomicie wywiązuje się z zadania polegającego na podświetlaniu tych elementów wyposażenia, które zasługują w pokoju dziennym na szczególną uwagę.