Pościel satynowa – czy to dobry wybór?

Pościel satynowa – czy to dobry wybór?

24 views
0

Wybór pościeli jest niezwykle ważny. Warto pamiętać, że to właśnie pościel w dużej mierze wpływa na jakość snu. Istotne znaczenie ma również jej prezencja, wszak otaczanie się pięknymi rzeczami jest również przyjemnością. Zatem, jaką pościel najlepiej wybrać?

Pościel satynowa 200×220 – luksus zawsze w cenie

Pościel satynowa 200×220 cieszy się coraz większą popularnością, choć jej cena jest zdecydowanie wyższa. Również popularna jest pościel satyna bawełniana 200×220 i pościel bawełniana 200×220, jednak ich faktura znacząco się różni. Pościel wykonana z satyny prezentuje się niezwykle ciekawie, ale i oryginalnie. Na uwagę zasługuje jej śliska, ale i zimna faktura, która prezentuje się niemal luksusowo. Taka pościel polecana jest szczególnie w miesiącach letnich, gdy temperatura za oknem jest bardzo wysoka. Zimą lepiej sprawdzi się pościel bawełniana 200×220, która lepiej utrzymuje ciepło. Z kolei pewnym kompromisem jest pościel satyna bawełniana, która z kolei grzeje jak bawełna ale fakturę ma bardziej satynową.

Jak dobrać pościel do aranżacji?

Pościel może być również dopełnieniem aranżacji. Do klasycznej aranżacji sprawdzi się pościel bawełniana wykonana z kory. Jeśli wybierzesz taką z folkowym wzorem, uświetni ona sypialnię w rustykalnym stylu i świetnie skomponuje się z kwiatowymi dodatkami, a a także kolorowymi poduszkami. Dla osób preferujących orientalne wnętrza, doskonała będzie pościel imitująca jedwab, a zatem pościel satyna bawełniana 200×220 będzie tutaj doskonałym wyborem. Sprawdzi się także do aranżacji małżeńskiego łoża w sypialni w stylu kolonialnym. Tu warto wybrać głębszą kolorystykę, np. zieleń czy też purpurę. Z kolei do klasycznej aranżacji w stylu skandynawskim warto postawić na pościel w kolorze białym, która uzupełni typową dla takiego wnętrza aranżację w bieli. Doskonale skomponuje się z bielonym, drewnianym łóżkiem. Dla kontrastu można dobrać czarne poduszki dekoracyjne i stworzyć wnętrze w stylistyce black and white. Pościel może być dobrana nie tylko pod kątem dominującej kolorystyki we wnętrzu i barwy mebli, a szczególnie łóżka, ale również stanowić dopełnienie dla koloru ścian i jednocześnie kontrast dla kolorystyki mebli. Możliwości jest naprawdę wiele, a ten drobny szczegół w istotny sposób podkreśla aranżację.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.bellastoria.pl/posciel-200×220