Problem z zakolami a łysienie

Problem z zakolami a łysienie

395 views
0

Lśniące i bujne włosy są niewątpliwym atutem – nie tylko kobiety cieszą się z pięknej fryzury, mężczyźni również chętnie dbają o owłosienie i chętnie używają preparatów poprawiających wygląd. Niestety, nie zawsze wystarcza zwykła pielęgnacja skóry głowy i włosów za pomocą standardowych szamponów i odżywek. Niektóre problemy, czyli np. zakola u mężczyzn, wymagają bardziej specjalistycznego potraktowania.

O czym może świadczyć występowanie zakoli?

Dość często występujący problem z zakolami u mężczyzn nie powinien być bagatelizowany, gdyż jest to jeden z pierwszych objawów łysienia typu męskiego. Włosy z przodu głowy stają się mniej gęste, coraz wyraźniej widać ich zmniejszoną ilość, a miejsca pozbawione owłosienia mają charakterystyczny półokrągły kształt. Chociaż proces jest naturalny, nie trzeba godzić się z nim bez podjęcia próby walki – każdy sposób na zakola warto chociażby wypróbować, dzięki temu można opóźnić całkowite wyłysienie o kilka lub nawet kilkanaście lat. Stosując polecane rozwiązania, można też pozbyć się niektórych niemiłych dolegliwości związanych z występowaniem zakoli.

Nieprzyjemne objawy towarzyszące

Dla wielu mężczyzn, którzy zaczynają mieć problemy z łysieniem, nie jest to przyjemny proces już z uwagi na coraz gorszą kondycję fryzury i jej zmniejszającą się obfitość. Nieprzyjemne są też różne dodatkowe objawy postępowania tego zjawiska, mianowicie dość często spotykane występowanie silnego, tłustego łupieżu. Coraz lepiej widoczna z powodu przerzedzonych włosów skóra głowy swędzi, przetłuszcza się i pokryta jest bardzo nieestetycznymi plackami łupieżu. To sprawia, że problem z zakolami staje się jeszcze bardziej dotkliwy. Niekiedy na tym etapie mężczyźni jeszcze pogarszają sprawę, bo zaczynają stosować przypadkowe preparaty jako sposób na zakola – nie zawsze ich skutki odpowiadają oczekiwaniom.

Im szybciej tym lepiej

Zakola u mężczyzn to bardzo popularny problem, stąd istnieje mnóstwo sposobów radzenia sobie z nimi, z tym że nie zawsze są one opłacalne i wydajne. Zauważając u siebie zakola, warto w pierwszej chwili udać się do specjalisty, np. do dermatologa. Wielu osobom dość skutecznie pomaga leczenie specjalistycznymi preparatami przeciw łysieniu. Na bardzo intensywny problem z zakolami pomóc może też przeszczep włosów. Co ciekawe, u pewnej części zgłaszających się do lekarza, łysienie można zahamować, polecając im zdrowszą dietę i mniej stresu.