Sposób na trwałe i zdrowe paznokcie – manicure półhybrydowy

Sposób na trwałe i zdrowe paznokcie – manicure półhybrydowy

33 views
0

W ostatnim czasie Internet zaczęły przepełniać artykuły na temat szkodliwości manicure’u hybrydowego i jego negatywnego wpływu na rzeczywisty stan paznokci. Coraz więcej kobiet zaczyna z niego rezygnować, szukając jednocześnie jakiejś alternatywy. Może się nią okazać lakier hybrydowy łączący w sobie właściwości dwóch zupełnie innych produktów.

Czym jest półhybryda?

To produkt łączący w sobie najzwyklejszy w świecie lakier z lakierem hybrydowym – ewenement na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Obecnie można ją kupić w każdej lepiej zaopatrzonej drogerii. Koniecznie powinny ją wypróbować kobiety, które przyzwyczaiły się do trwałości lakierów hybrydowych, ale chcą z nich zrezygnować z powodu obaw o własne zdrowie.

Lakiery półhybrydowe stosuje się w bardzo prosty sposób. Każda kobieta może z ich pomocą samodzielnie wykonać swój trwały i atrakcyjny manicure. Efekty są zachwycające! Paznokcie nabierają pięknego wyglądu, który utrzymuje się bardzo długo.

Jak korzystać z lakierów półhybrydowych?

Pierwszym krokiem do wykonania półhybrydy będzie przygotowanie płytki paznokciowej. Należy ją skrócić na wybraną długość, delikatnie opiłować i odsunąć zachodzące na nią skórki. Nie jest natomiast wymagane matowienie płytki. O ile lakier hybrydowy tylko na niej mógłby się trzymać, tak produkt półhybrydowy spokojnie można nanieść na delikatnie natłuszczoną powierzchnię paznokcia.

Przed zastosowaniem lakieru warto sięgnąć po dowolną odżywkę, która stworzy na paznokciach dodatkową barierę ochronną. Następnie można nałożyć na nie zwykły lakier i przejść do najważniejszego etapu – pokrycia go hybrydowym utwardzaczem. Paznokcie należy utrwalić pod lampą UV.

Dlaczego warto wykonywać manicure hybrydowy?

Ponieważ potrójna warstwa lakieru hybrydowego (czyli baza w połączeniu z produktem kolorowym i utwardzającym) rzeczywiście może szkodzić naturalnej płytce. Im częściej zabieg jest powtarzany, tym bardziej zwiększa się ryzyko jej uszkodzeń.

Manicure półhybrydowy jest natomiast bezpieczniejszy od klasycznej hybrydy, a do tego dużo łatwiej i szybciej się go wykonuje. Paznokcie nabierają dzięki niemu przepięknego wyglądu, a ich właścicielka nie musi się martwić o to, że zadziałała negatywnie na ich kondycję.

Lakier hybrydowy kupić można na Chiodo.pl