Stal nierdzewna niezbędna w kuchni

Stal nierdzewna niezbędna w kuchni

67 views
0

Kuchnia to miejsce, w którym nietrudno o zabrudzenia i uszkodzenia akcesoriów, mebli i sprzętu. Wysoka temperatura, chlapiący tłuszcz i kontakt z jedzeniem mogą przyczyniać się do niszczenia wyposażenia. Wybierając sztućce, drobne akcesoria i garnki, warto szczególnie zwrócić uwagę na modele wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Dlaczego to tworzywo celująco zdaje egzamin w wymagającym, kuchennym środowisku? Sprawdź!

Metal do zadań specjalnych

Wśród metalowych przedmiotów używanych w kuchni znaleźć możemy produkty wykonane ze stali oznaczonej symbolami 18/0, 18/8 lub 18/10. Co w praktyce oznaczają te cyfry? W ten prosty sposób oznacza się średnie procentowe stężenie podstawowych pierwiastków znajdujących się w stopie stali, czyli chromu i niklu. Największą popularnością cieszą się przedmioty oznaczone znakiem 18/10. I nic w tym dziwnego! Tego typu produkty zawierają w sobie 18% chromu oraz aż 10% niklu. Obecność tych pierwiastków sprawia, że sztućce czy garnki nie pokrywają się rdzawymi plamami, pięknie się błyszczą i są odporne na zarysowania. Co ważne, możemy zapomnieć o uporczywym myciu – wysokie ciśnienie i ostre detergenty biorące udział w procesie mycia w zmywarce nie stanowią dla wysokogatunkowej stali żadnego zagrożenia.

Stalowe sztućce na prezent ślubny i parapetówkę

Solidne wyposażenie kuchenne to świetny pomysł na prezent z okazji przeprowadzki do nowego mieszkania lub ślubu. Wybierając garnki albo sztućce na prezent ślubny, warto skorzystać z oferty jednego z czołowych producentów. Możesz mieć pewność, że wysokiej jakości wyposażenie kuchenne zostanie dobrze wykorzystane i docenione przez bliskich, którzy dopiero urządzają się w nowym gniazdku.