Znajdź idealny parasol do swojego ogrodu!

Znajdź idealny parasol do swojego ogrodu!

22 views
0

Jak zaaranżować ogród lub taras, aby miejsce to zachęcało do spędzania czasu i relaksu? Z pewnością podstawą są odpowiednie meble oraz dodatki, które pozwolą na wygodne przesiadywanie podczas letnich wieczorów. Meble nie mogą być przypadkowe – liczy się przede wszystkim ich wysoka jakość i dopasowanie do potrzeb klienta. Na szczęście dzisiaj w ofercie topowych producentów znajdziemy produkty o wysokiej jakości i doskonałych parametrach technicznych.

Znajdź meble, które będą cieszyć oczy przez lata

Dawniej meble ogrodowe tworzone były z tworzyw niskiej jakości materiałów, takich jak plastik. Bardzo szybko okazywało się, że tworzywa takie nie są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, niskie czy wysokie temperatury. Zdarzało się, że już po pierwszym sezonie użytkowania widoczne były na nich pęknięcia, a same meble koślawiły się, łamały. Dzisiaj meble tworzy się zupełnie inaczej – przede wszystkim zwracając uwagę na to, aby tworzywa były odporne na uszkodzenia.

Stelaże nowoczesnych mebli ogrodowych wykonywane są przede wszystkim z aluminium. To lekkie i odpowiednio zabezpieczone tworzywo gwarantuje, że mebel zachowa swoją linię na długo, będzie niepodatny na uszkodzenia. Materiały wierzchnie wykorzystywane d produkcji mebli to przede wszystkim technorattan, jak również poduszki tapicerowane tkaninami hydrofobowymi.

Jak uchronić się przed słońcem?

Każda godzina w pełnym słońcu może grozić nam poparzeniami słonecznymi. Aby ustrzec się przed taką ewentualnością warto zwrócić uwagę na duże parasole na taras. Są one tworzone z materiałów wysokiej jakości. Bok czaszy może dochodzić nawet do 4 metrów długości, przez co osiągniemy dużą, zacienioną powierzchnię. Czasze parasoli tworzone są z tkanin poliestrowych o wzmocnionej konstrukcji. Materiał ten odporny jest na wnikanie brudu czy działanie wilgoci.