Ubezpieczenie szkolne – zbiorowe czy indywidualne?

Ubezpieczenie szkolne – zbiorowe czy indywidualne?

0

Kwestia ubezpieczeń na życie jest dzisiaj omawiana zarówno w gronie rodzinny, jak i w grupie znajomych. Ubezpieczenie pozwala na lepszą ochronę naszych interesów oraz uzyskanie niezbędne wsparcia w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie szkolne to jedna z propozycji, które mają dla nas towarzystwa ubezpieczeniowe. Jaka polisę tego typu wybrać – zbiorową czy indywidualną?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Polisa ubezpieczenia szkolnego to jedna z wielu polis oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie szkolne kierowane jest do dzieci i młodzieży uczących się, których wiek nie przekracza 26 roku życia. W praktyce taka polisa może być zakupiona dla dzieci tuż po urodzeniu. Polisa szkolna tego typu ma ważność roku i chroni zarówno w czasie zajęć szkolnych, ale też w razie wypadków w domu, w czasie zabawy na podwórku czy wyjazdów wakacyjnych. Ubezpieczenie szkolne to polisa sprzedawana w szkołach – wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w placówkach oświatowych pojawiają się przedstawiciele ubezpieczyciela i oferują polisy w formie zbiorowej. Takie ubezpieczenie szkolne posiada atrakcyjną cenę, dlatego wielu rodziców zgadza się ją wykupić. Warto jednak pamiętać, że polisa zbiorowa może mieć gorsze warunki ubezpieczenia oraz niższe kwoty gwarantowane. Może to skutkować brakiem odpowiedniego wsparcia w razie nieszczęśliwego wypadku.

Ubezpieczenie szkolne indywidualne

Jeśli chcemy zakupić możliwie najlepszą polisę dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie szkolne indywidualne. Znajdziemy je zarówno bezpośrednio w biurach ubezpieczycieli, jak i w sieci. Dzięki możliwości podwyższania kwot gwarantowanych, nasze dziecko będzie jeszcze lepiej chronione przed wypadkami. Polisę można zakupić online – to niezwykle wygodne rozwiązanie!